aktualności

Nieodpłatny warsztat "Gniew i wybuchy złości dziecka"
Zapraszamy rodziców na nieodpłatny warsztat pt. "Gniew i wybuchy złości dziecka". Towarzyszenie dziecku w chwilach, gdy się złości jest chyba jednym z najtrudniejszych rodzicielskich wyzwań. Złość jest nieodłącznym elementem życia, towarzyszy rozwojowi samodzielności, odkrywaniu i prezentowaniu własnych granic. Dzieci, które przeżywają złość, potrzebują wsparcia i zrozumienia zanim nauczą się z nią lepiej radzić.

Podczas warsztatu rodzice dowiedzą się w jaki sposób mogą reagować kiedy ich dzieci się złoszczą, jak poradzić sobie z zaskakującymi zachowaniami dziecka oraz z własnymi emocjami.
Przekaż swój 1,5% podatku Fundacji Przystanek Twórczość
Jeśli chciałbyś wesprzeć nas, będzie nam bardzo miło jeśli przekażesz swój 1,5% podatku na naszą organizację. Wielu z Was dobrze zna nasze działania edukacyjne i rozwojowe. Wasze wsparcie pomoże nam doposażyć Fundację i wesprzeć naszą działalność statutową.

Wystarczy podczas wypełniania formularza PIT wpisać:
KRS 0000270261
Oraz poniższy cel szczegółowy:
PRZYSTANEK TWÓRCZOŚĆ 18343

Za wskazanie nas i przekazanie swojego 1,5% będziemy Wam bardzo wdzięczni.
Luli i wdzięczność – bajkodzieło na podstawie książki
"Ta piękna historia o rodzince misiów jest jak światło lampy, którą ktoś zapalił w ciemnym pokoju. Nagle zrobiło się jasno, przytulnie i ciepło. Jak to się dzieje, że my dorośli tak rzadko pamiętamy o wdzięczności? Może dlatego, że w dzieciństwie nikt nam nie pokazał, jak bardzo zmienia ona obraz świata. Autorka książki „Luli i wdzięczność” poprowadzi Was drogą budowania wraz z dzieckiem codziennych nawyków, które pomogą żyć z pasją i wdzięcznością do ludzi i świata. Niemożliwe? Przekonajcie się sami!"
Iwona Lipowska
BAJKODZIEŁO Z MUZYKĄ NA ŻYWO PIRANIA, SŁOŃ I ŻABA - DO ŚWIATA ZWIERZĄT WYPRAWA
Świat zwierząt jest pełen niespodzianek! W opowieściach zwierzaki mówią ludzkim głosem i zdradzają różne sekrety. Czy wiecie dlaczego kruki są czarne? Dlaczego słoń ma długą trąbę, a zające takie długie uszy? Czego mała pirania bała się najbardziej na świecie i komu udało się rozśmieszyć żabę Tiddalik? Dzięki niesamowitym opowieściom z różnych stron świata poznacie odpowiedzi na te pytania.
Ewelina Jarnutowska – opowieści
Katarzyna Płocińska – opowieści i ilustracja dźwiękowa

Kiedy?
24 lutego 16.00 - 17.00
Dzieci w wieku 5-8 lat
Gdzie?
Fundacja Przystanek Twórczość/ Pracownia Rodziny ul. Perzyńskiego 14 /Bielany
Zapisz się
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń

Bajkodzieło z muzyką na żywo - Krowa przeskakująca przez księżyc
Zapraszamy na spektakl opowieści, podczas którego powędrujemy w świat bajek, jednej z największych polskich malarek surrealistek, Erny Rosenstein. Będzie to godzinne spotkanie pełne kolorów, emocji, niezwykłej poetyckości i wrażliwości w wykonaniu Ani Woźniak – opowiadaczki i Natalii Czekało – pianistki.
Świąteczne opowieści z różnych stron świata
Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku, rodzinne opowieści w świątecznym klimacie. Tym razem powędrujemy przez różne kultury i tradycje, gdzie spotkamy trochę świątecznej magii . Jak to w baśniach i bajkach, nie zabraknie zwierząt mówiących ludzkim głosem, pierwszej gwiazdki i niezwykłego Mikołaja. Będzie to dobre wprowadzenie w klimat Świąt Bożego Narodzenia . Opowieść dopełniona będzie muzyką na żywo, wspólną zabawą i śpiewem.
Mądrości Afrykańskich Griotów - bajki z muzyką na żywo
Z radością zapraszamy na przedstawienie bajek afrykańskich, które zostanie wykonane przez opowiadacza Michała Malinowskiego i muzyka Noumassana Dembele. Michał Malinowski, opowiadacz, zaprezentuje nam styl opowiadania pełen życia i ekspresji, który porwie publiczność do wspólnego odkrywania magii afrykańskich opowieści. Nie będzie to zwykłe przedstawienie, lecz interaktywna podróż w głąb kultury i tradycji Afryki Zachodniej.
Warsztat "Relacja między rodzeństwem"
Konflikty, kłótnie i bójki między rodzeństwem, to częsty powód rodzicielskich zmartwień. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, jak wspierać relację między rodzeństwem. Jak pomagać dziecku przechodzić procesie zmiany, w chwili gdy na świat przychodzi młodsze rodzeństwo. Porozmawiamy o tym, czy wkraczać w konflikty między dziećmi i ewentualnie jak reagować, kiedy konflikt wywołuje rodzicielską złość.