warsztaty

Warsztat twórczego myślenia - Twórcze zabawy teatralne
Polem działań podczas warsztatów będą proste zadania, stymulujące twórcze myślenie. Będą to zagadki, historyjki, układanki, rymowanki i zabawy ruchowe. Przykładowe zadanie: Co można stworzyć z 3 trójkątów, 2 kwadratów i 4 kół? Uczestnicy będą korzystać z różnych przedmiotów, które staną się dla nich inspiracją, np. pudełeczek, patyczków, spinaczy czy piór.
Celem warsztatów jest pobudzenie wyobraźni, elastyczności myślenia i pomysłowości oraz rozwijanie wytrwałości w pokonywaniu trudności. Zajęcia pozwolą uczestnikom ćwiczyć kreatywność, rozumianą jako wprowadzanie indywidualnych pomysłów w czyn.
Baśnie o przyjaźni

Poznajemy świat z Montessori

Opowieści matek - warsztat dla kobiet
Czy matki mają swoje historie? Jak je opowiadamy – sobie samym i naszym dzieciom?
Zapraszamy kobiety, które chcą stworzyć własną opowieść o doświadczeniu macierzyństwa. Naszymi drogowskazami będą opowieści tradycyjne z czterech stron świata. Poprowadzą nas na spotkanie z przodkiniami i historią rodzinną, pomogą nam wejść ponownie w doświadczenie porodu, odkryć swoją relację z dzieckiem jako kimś innym oraz zaakceptować przemijanie, które przeżywamy, gdy nasze dzieci dorastają. Będziemy tworzyć słowami, ale też dźwiękami, obrazami i rękami.
Prowadzenie: Beata Frankowska (opowiadaczka historii), Czarli Bajka (artystka wizualna)
Spotkanie dla kobiet (mamy karmiące mogą zabrać ze sobą kilkumiesięczne dziecko).