warsztaty

Więź między dzieckiem i rodzicem. Rodzicielstwo bliskości
Podczas warsztatów omówimy czym jest więź między dzieckiem a dorosłym i jak budować bliskie relacje z dzieckiem. Przedstawione zostaną główne założenia rodzicielstwa bliskości i relacji opartej na szacunku i zrozumieniu potrzeb. Ważnym elementem będzie komunikacja wspierająca rozwój dziecka.
Podczas warsztatu omówimy następujące zagadnienia:
  • Czym są style przywiązania?
  • Jak budować bezpieczną więź z dzieckiem?
  • Jak wychować szczęśliwe dziecko?
  • Co może zaburzać więź pomiędzy rodzicami i dzieckiem?
  • Jak być wystarczająco dobry rodzicem?

Rodzic z poczuciem własnej wartości I i II część
Zapraszamy na warsztat pt. "Rodzic z poczuciem własnej wartości". Spotkanie kierowane jest do rodziców i ma na celu przybliżyć zagadnienia związane z poczucia własnej wartości, które ma wpływ na nasz dobrostan, zdrowie psychiczne, relacje z innymi ludźmi, codzienne funkcjonowanie, czucie się dobrze ze sobą i w swoim rodzicielstwie. To przestrzeń by przyjrzeć się bliżej i głębiej swoim myślom, emocjom oraz odczuciom z ciała. Jako rodzice szczególnie potrzebujemy dbać o swój dobrostan i odnawianie zasobów, by łatwiej radzić sobie z życiowymi wyzwaniami rodzicielstwa.

Zapraszamy szczególnie rodziców, którzy mają krytyczny stosunek do siebie, często towarzyszy im poczucie winy w rodzicielstwie, porównują się z innymi rodzicami, doświadczają dużego napięcia i trudno im znaleźć czas by zadbać o swój dobrostan. Do udziały zachęcamy również osoby, które chciałyby popracować nad akceptacją i łagodnością wobec siebie.

Podczas warsztatu poruszymy następujące zagadnienia:
- Czym jest poczucie własnej wartości? Jak rozpoznawać swoją wartość?
- Niskie poczucie własnej wartości oraz myśli i przekonania na własny temat. Z czego wynika zaniżone poczucie własnej wartości?
- Filary poczucia własnej wartości.
- Jak wspierać siebie holistycznie (całościowo), zadbać o swoją równowagę psychofizyczną i zdrowie.
- Co komunikuje nam nasze ciało i jak zadbać o swój dobrostan?
- Jak uwalniać napięcia z ciała i umysłu?
Ciekawostki z różnych stron świata
"Dlaczego mówimy różnymi językami?, Gdzie żyją kangury?, Czy Eskimosi żyją w iglo?", Jak wygląda święto kwitnącej wiśni? Ciekawostki z różnych stron świata - to zajęcia, które przede wszystkim rozbudzają zainteresowania naukowe dzieci i równocześnie inspirują je do samodzielnego zdobywania wiedzy. Warsztaty stanowią połączenie wiedzy z wielu dziedzin: przyrody, sztuki, geografii, biologii, astronomii, architektury. Zajęcia rozbudzają w dzieciach ciekawość otaczającego świata przez zabawę, zagadki, eksperymenty, działania architektoniczne, plastyczne oraz przez zadawanie nietuzinkowych pytań i twórcze dyskusje. Będziemy pokazywać, że nauka jest nieodłączną częścią naszego życia i warto odkrywać świat przez zabawę. Warsztaty służą rozwijaniu zainteresowań i kompetencji dzieci. Prowadzone są w oparciu o metodologię uczenie się przez doświadczenie, dzięki czemu dzieci z radością o ogromnym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach i mają duże pokłady ciekawości do dalszego odkrywania i zdobywania wiedzy w danej dziedzinie.
Warsztaty stolarskie
Zajęcia stolarskie to fantastyczna forma zajęć dla dzieci: rozwijają małą motorykę, zmysł techniczny i kreatywność. Ponadto rodzinne zajęcia to czas budowania więzi z dziećmi i powrót do tradycji rodzinnego majsterkowania. To również dobra okazja do zapoznania się podstawowymi rodzajami drewna i prawdziwymi narzędziami stolarskimi: piłami, ściskami, młotkami czy wiertarkami. Przy wsparciu uważnych dorosłych dzieci mogą ciąć, szlifować, kleić, wiercić i wkręcać. Główną ideą warsztatów jest zainteresowanie uczestników majsterkowaniem i wspieranie ich procesu twórczego. Powstają przy tym piękne dzieła! Podczas najbliższych warsztatów wykonamy drewniany karminik dla ptaków. Zapraszamy dzieci w wieku 6- 9 lat wraz z opiekunami.
Warsztaty tworzenia książek interaktywnych
Podczas warsztatów dzieci i rodzice będą mieli okazję tworzyć swoje własne książki interaktywne. Książka interaktywna to taka, która wchodzi w kontakt z czytelnikiem: można czegoś dotknąć, coś wcisnąć, przyczepić, przekręcić, otworzyć, odgadnąć. To książka, w której dzieją się różne, ciekawe rzeczy, a osoba czytająca aktywnie odkrywa jej strony. Kto powiedział, że książki są tylko do czytania? Tworzenie ich to dopiero fascynujące zajęcie!
Forma ta daje nieograniczone możliwości kreacji, daje przestrzeń na eksperymentowanie z własnymi pomysłami, ze strukturą i materiałami. Jest atrakcyjną i uwielbianą przez dzieci formą twórczego działania, ponieważ daje nieograniczone możliwości wymyślania i wdrażania coraz to nowych koncepcji. Mamy takie doświadczenie, że po tych warsztatach wiele dzieci tworzy swoje samodzielne książki w domu i szkole. Liczymy na to, że otrzymacie dużą dawkę inspiracji, dobrych praktyk i kreatywnej zabawy.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-9 lat wraz z rodzicami/opiekunami.
Bliskość w ruchu – warsztaty tańca i ruchu
Być blisko. W bliskiej relacji z naszym dzieckiem. Blisko jego i własnych potrzeb. Nasze nowe warsztaty „Bliskość w Ruchu – warsztaty tańca i ruchu” to okazja do wyjątkowego spotkania rodzica z dzieckiem, w kontakcie jeden na jeden. To doświadczenie ruchu i bliskości w zabawie. Szalonego i czułego rodzicielstwa. Rodzice i dzieci będą mieli szansę na rozwinięcie nowej formy komunikacji i wzmocnienie tej niezwykle ważnej więzi. To nauka świadomego i autentycznego ruchu. Szaleństwo, turlanki, przytulasy, bliskość i zabawa. To wszystko potrzebne jest nie tylko dzieciom ale również nam dorosłym!

To również dobry czas na kontakt z rówieśnikami, zabawę i budowanie nowych relacji. Będziemy biegać, skakać, turlać się, oddychać, latać i upadać, śmiać się i rozwijać spontaniczność. Dorosłe obowiązki zostawimy przed drzwiami. Zapraszamy dzieci w wieku 4- 6 lat wraz z opiekunami (może to być rodzic lub opiekun z którym dziecko czuje się dobrze, 1 dziecko – 1 opiekun).
Poznajemy świat metodą Montessori
Nasze warsztaty Montessori od wielu lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem rodziców i dzieci. Odbywają się w specjalnie przygotowanej, inspirującej przestrzeni, która jednocześnie wycisza i zachęca do aktywnych działań. Spotkania bazują na naturalnej ciekawości dzieci i ich chęci do poznawania świata wszystkimi zmysłami – na warsztatach dotykamy, wąchamy, mieszamy przelewamy, malujemy i liczymy. Podczas rozpoczynającej każde spotkanie montessoriańskiej „lekcji ciszy” ćwiczymy uważność i próbujemy zatrzymać się w biegu codziennych wydarzeń. Warsztaty są także wyjątkowym źródłem pomysłów dla rodziców na to jak w prosty i niedrogi sposób wspierać rozwój dzieci i kreatywnie spędzać z nimi czas.
Warsztat sensoryczno-plastyczny
Podczas warsztatów zaprosimy Was do twórczej zabawy z wykorzystaniem wielu zmysłów, dzięki którym świat jest szalenie ciekawy. Będziemy przesypywać, mieszać, lepić, ugniatać i konstruować. W nowy, zaskakujący sposób wykorzystamy naturalne materiały, które na co dzień można znaleźć w każdym domu. Dzieci będą miały okazję bawić się wykonanymi przez siebie masami, będą mieszać kolory i mikstury, sprawdzać faktury i poznawać kształty.
Ciekawe motywy związane z przyrodą, kosmosem i podróżami stanowić będą zaproszenie do twórczych działań sensorycznych angażujących zmysł wzroku, słuchu, smaku, dotyku, węchu i równowagi. Pamiętajcie aby dostosować swój strój do aktywności podczas których można się porządnie pobrudzić :)
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-5 lat wraz z rodzicami/opiekunami.
Warsztaty bębniarskie

Spacery małych odkrywców - Zielarskie poszukiwanie skarbów

Spacery małych odkrywców - Tropiciele pogody

Jesienne wzmocnienie - Olejkowa moc natury

Jak sobie radzić ze złymi wiadomościami

Bajka o zwierzętach z różnych stron świata z muzyką na żywo