warsztaty

Warsztat sensoryczno-plastyczny – Kuchnia od Święta – Święta od kuchni

Przygoda z książką - od złości do radości

Bliskość w ruchu – warsztaty tańca i ruchu
Być blisko. W bliskiej relacji z naszym dzieckiem. Blisko jego i własnych potrzeb. Nasze nowe warsztaty „Bliskość w Ruchu – warsztaty tańca i ruchu” to okazja do wyjątkowego spotkania rodzica z dzieckiem, w kontakcie jeden na jeden. To doświadczenie ruchu i bliskości w zabawie. Szalonego i czułego rodzicielstwa. Rodzice i dzieci będą mieli szansę na rozwinięcie nowej formy komunikacji i wzmocnienie tej niezwykle ważnej więzi. To nauka świadomego i autentycznego ruchu. Szaleństwo, turlanki, przytulasy, bliskość i zabawa. To wszystko potrzebne jest nie tylko dzieciom ale również nam dorosłym!

To również dobry czas na kontakt z rówieśnikami, zabawę i budowanie nowych relacji. Będziemy biegać, skakać, turlać się, oddychać, latać i upadać, śmiać się i rozwijać spontaniczność. Dorosłe obowiązki zostawimy przed drzwiami. Zapraszamy dzieci w wieku 4- 6 lat wraz z opiekunami (może to być rodzic lub opiekun z którym dziecko czuje się dobrze, 1 dziecko – 1 opiekun).
Poznajemy świat metodą Montessori - Magia świąt

Asertywny rodzic (13 grudnia 17:00-20:00 i 14 grudnia 10:00-14:00)
Asertywnie, agresywnie czy ulegle – to my decydujemy w jaki sposób chcemy mówić o sobie, dbać o swoje potrzeby i komunikować się z innymi. Celem warsztatu jest przybliżenie asertywnej komunikacji, która pozwala żyć w zgodzie ze sobą i wyrażać się w sposób nie naruszający godności drugiego człowieka. Asertywność pomaga rodzicom pokazywać swoje granice, mówić "nie", wyrażać swoje emocje i reagować na ocenę czy krytykę nie raniąc innych. To jednocześnie komunikowanie swoich wartości i przekonań, z jednoczesnym uwzględnieniem praw drugiej strony. Podczas spotkań omówimy zagadnienia:
  • Co to znaczy być asertywnym – o myśleniu, postawie i komunikacji asertywnej.
  • Czy daję sobie prawo do bycia asertywnym? Obrona swoich praw.
  • Asertywność i równa godność.
  • Asertywny monolog wewnętrzny.
  • Asertywne reagowanie na oceny, krytykę i atak werbalny.
  • Blisko siebie – asertywność w kontakcie z samym sobą.
"Asertywność to umiejętność pełnego wyrażania siebie w kontakcie z inną osobą czy osobami" Maria Król-Fijewska
Świąteczne opowieści

Warsztat sensoryczno-plastyczny – Sensoryczne zabawy świąteczne

Warsztaty stolarskie – Ozdoby bożonarodzeniowe
Zajęcia stolarskie to fantastyczna forma zajęć dla dzieci: rozwijają małą motorykę, zmysł techniczny i kreatywność. Ponadto rodzinne zajęcia to czas budowania więzi z dziećmi i powrót do tradycji rodzinnego majsterkowania. To również dobra okazja do zapoznania się podstawowymi rodzajami drewna i prawdziwymi narzędziami stolarskimi: piłami, ściskami, młotkami czy wiertarkami. Przy wsparciu uważnych dorosłych dzieci mogą ciąć, szlifować, kleić, wiercić i wkręcać. Główną ideą warsztatów jest zainteresowanie uczestników majsterkowaniem i wspieranie ich procesu twórczego. Powstają przy tym piękne dzieła! Podczas najbliższych warsztatów zrobimy wyjątkowe ozdoby świąteczne. Zapraszamy dzieci w wieku 6- 9 lat wraz z opiekunami.