Terminy wydarzeń

Aby zobaczyć szczegóły wydarzenia najedź na czerwoną kropkę

Co nowego?

Warsztaty fotografii przyrodniczej to spotkanie podczas którego mali i duzi spróbują zanurzyć się w naturę i utrwalić jej piękno z niecodziennej perspektywy. W miejskiej dżungli zatrzymamy się na chwilę, by uważnie zaobserwować cykl dnia i harmonię wśród kwiatów, pnączy, krzaków czy dziupli.

Wiklina to wierzbowe gałązki. Młode pędy kilku gatunków wierzb są na tyle elastyczne, że można je łatwo wyginać i zaplatać w różne formy. Ludzie wykorzystywali właściwości wikliny od dawien dawna i wyplatali różne przedmioty używane w domu i w gospodarstwie: m.in. różnego rodzaju kosze, ale też skrzynie, fotele, saki na ryby. Na lipcowym spotkaniu spróbujemy upleść z wikliny i my. Może będzie to abażur do lampki, domek dla krasnoludków lub mieszkanko dla chomika.

Podczas spotkania zanurzymy się w pejzaż, wyostrzymy zmysły i przystąpimy do twórczych działań. Naszym tworzywem będą naturalne materiały: glina, patyki, kamienie, płatki kwiatów oraz wszystko to, co znajdziemy wokół siebie. Spróbujemy poznać język przestrzeni i posłużymy się nim w tworzeniu własnych rzeźb, instalacji, czy innych form. Będziemy kierować się tym, co podpowiada nam wyobraźnia i podmuchy wiatru. Być może odnajdziemy początek opowieści, który już gdzieś kryje się w trawie lub wśród gałęzi drzew. Warsztaty inspirowane sztuką ziemi (land artem).

4 lipca zapraszamy Was na dwa spotkania z Bajkodziełem. Pierwsze z nich, dedykowane dzieciom w wieku 3-5 lat. Będzie to historia o lwie, który został królem zwierząt. Jest to opowieść afrykańska, pełna magii i tajemnic. Drugie spotkanie przeniesie nas w zupełnie inne regiony, nad brzeg naszego Bałtyku. Będzie to historia o bursztynowym drzewie. Na to spotkanie zapraszamy dzieci w wieku 5-7 lat wraz z opiekunami.
Opowiada: Szymon Góralczyk
Ilustracja muzyczna: Katarzyna Płocińska
Zapisy