kim jesteśmy

Anna Olczyk-Grabowska
Anna Olczyk-Grabowska prezes, animator kultury, trener umiejętności psychospołecznych

Ukończyła studia podyplomowe z Animacji Kultury na Uniwersytecie Warszawskim, studia magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku – kierunek Pedagogika Kulturoznawcza, dwuletni Kurs Kwalifikacyjny z Arteterapii (terapii przez sztukę) i Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA.
Więcej »

Koordynuje liczne projekty artystyczne i edukacyjne. Dzięki jej inicjatywie w 2008 roku powstała Fundacja Przystanek Twórczość. Swoją życiową energię wykorzystuje do działań artystycznych i edukacyjnych. Uważa, że każdy człowiek ma w sobie potencjał twórczy, choć czasem trzeba go wyzwolić. Gorąca zwolenniczka wspierania potencjału twórczego dzieci od pierwszych miesięcy życia. Mama Filipa Dominiki.

  • facebook
Łukasz Grabowski
Łukasz Grabowski programista, informatyk

Zodiakalne ryby, z pochodzenia Olecczanin osiadły w Warszawie. Jest programistą w firmie APSIS oraz pełni funkcję informatyka w Fundacji Przystanek Twórczość. Jest autorem licznych projektów stron internetowych, logotypów i plakatów.
Więcej »

Miłośnik głośnej muzyki oscylującej wokół punka i jego pochodnych, z widocznym trendem przechodzenia do słuchania rzeczy lżejszych. Poszukiwacz endorfin w takich sportach jak bieganie, długodystansowe górskie wyprawy rowerowe, pływanie. Zimą snowboard. Jak czyta, to dobrą powieść lub coś z psychologii. Spełniający się tata Filipa i Dominiki.

  • LinkedIn
  • Facebook
Gosia Staśkiewicz
Gosia Staśkiewicz fotografka

Absolwentka Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi - specjalność fotografia. Przygodę z fotografia rozpoczęła od tzw. Aparatu dziadka, starego zenitha, dzieki któremu realizowałam moje "wielkie " pierwsze dziecięce projekty. Zawodowo związana byłam z dziennikiem łódzkim, festiwalem fotografii w Łodzi, realizacjami dla agencji reklamowych (Saatchi & Saatchi, Sunflowers, Depositphotos).
Więcej »

Pracowała również na planach filmowych jako fotosistka, a także przy produkcjach reklamowych dla znanych marek. Od kilku lat największa frajdę sprawia jej fotografia dziecięca i rodzinna. W fotografii uwielbia moment zaskoczenia i zatrzymanie chwili już na zawsze, co jest widoczne na zdjęciach z Bajkodzieła bądź Twórczych Dzieciaków.

  • facebook
Joanna Kasztelaniec
Joanna Kasztelaniec animatorka zabaw dla dzieci, czarodziejka – czaruje uśmiechem i dobrym słowem

Pisze i realizuje scenariusze działań twórczych dla dzieci. Z plastikowej butelki potrafi zrobić kwiat a ze skarpety lalkę. Wie, że działania kreatywne są wyśmienitym sposobem nabywania nowych umiejętności i wiedzy. W zespole projektu TWÓRCZE DZIECIAKI czuje się jak ryba w wodzie.
Więcej »

Kierownik inicjatywy: TWORZYMY RAZEM. Prowadzi twórczo-edukacyjne spotkania: Kreaturki Recyklingowe i Podróżnicze, Czytanie przy Ekranie, którego celem jest promowanie nowej literatury dla dzieci, Spotkania z Baśniami Świata ZA 7 GÓRĄ.. Współpracuje m.in. z: Muzeum Literatury, Kinem Iluzjon Filmoteki Narodowej, Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, Akademią Małego Człowieka, Kreatywnym Żoliborzem, paroma korporacjami i wieloma rodzicami. W 2014 odpowiedzialna za koordynację i prowadzenie projektu BAJKODZIEŁO Fundacji Przystanek Twórczość.

  • facebook
Marcela Rucińska
Marcela RucińskaGeograf, koordynator, animator

Przyrodnik z wykształcenia i zamiłowania, łapacz wiatru, zbieracz liści i towarzysz dzieci. W Przystanku Twórczość koordynuje projekty „Wakacje z przyrodą i przygodą” oraz „Twórcze Dzieciaki”. Organizuje liczne warsztaty twórcze dla dzieci prowadzone w duchu swobodnej zabawy i poszanowania dziecięcych potrzeb i emocji (m.in. w ramach cyklu „Roślina czyta dzieciom” we współpracy z Roślina Cafe oraz programu „Lato w mieście”).
Więcej »

Miłośniczka i niestrudzona propagatorka idei Jespera Juula i rodzicielstwa opartego na relacji. Entuzjastka aktywnego spędzania czasu w przyrodzie, najchętniej na Roztoczu gdzie znajduje największą radość i spokój.

Iwona Cała
Iwona Cała architektka i ilustratorka książek dla dzieci

Prowadzi warsztaty architektoniczne dla dzieci i młodzieży. Obecnie jest doktorantką w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie prowadzi badania w Pracowni Projektowania Wnętrz Miejskich.
Więcej »

Interesuje się przyrodą i w niej szuka inspiracji oraz wytchnienia. Jest miłośniczką fruwających stworzeń. Mama Jasia.

  • facebook
Anna Dunin-Brzezińska
Anna Dunin-Brzezińska dyplomowana trenerka i coach

Absolwentka Szkoły Coachów i kursu dla doświadczonych trenerów w Grupie TROP oraz Szkoły Treningu Grupowego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Ukończyła również studium podyplomowe „Trener Umiejętności Poznawczych” na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkołę Rodzicielstwa Bliskości dla Profesjonalistów.
Więcej »

Jej zawodową pasją jest psychologia poznawcza i wykorzystywanie wiedzy na temat mechanizmów pamięci, uwagi i motywacji w projektowaniu rozwiązań rozwojowych. Angażuje się w projekty ułatwiające porozumienie rodziców i dzieci – szczególnie te powiązane z twórczością. Prowadzi również „coaching przy nadziei” adresowany do kobiet i mężczyzn spodziewających się dziecka oraz opowiada radosne historie porodowe. Jest mamą mądrej córki, która z ogromną radością wspiera ją w działaniach na rzecz Fundacji.