Bajkodzieło z muzyką na żywo - Krowa przeskakująca przez księżyc
Bajkodzieło z muzyką na żywo - Krowa przeskakująca przez księżyc

Zapraszamy na spektakl opowieści, podczas którego powędrujemy w świat bajek, jednej z największych polskich malarek surrealistek, Erny Rosenstein. Będzie to godzinne spotkanie pełne kolorów, emocji, niezwykłej poetyckości i wrażliwości w wykonaniu Ani Woźniak – opowiadaczki i Natalii Czekało – pianistki.

Bajki Erny Rosenstain to piękne, oniryczne teksty o sprawach zasadniczych – poznawaniu świata, nie zawsze przyjaznego, czasem trudnego i niezrozumiałego. Kto z otwartą głową i sercem zanurzy się w ten świat, dowie się, że na końcu każdej drogi, nawet najbardziej krętej, czeka go skarb – mądrość i spokój. W trakcie naszego spektaklu spotkacie niezwykłe postaci : skromną Kroplę Wody, zakochany Księżyc, Babcię-hafciarkę i Malarza, który stracił talent. Na każdego z nich czeka niełatwe zadanie – zrozumieć siebie. Czy im się uda? Zobaczymy!

Ania Woźniak – opowiadaczka, badaczka, animatorka kultury. Od 2015 r. współtworzy Opowieści z Walizki – kolektyw artystyczny tworzący spektakle narracyjne oraz projekty interdyscyplinarne wokół sztuki opowiadania. Pracuje w Mazowieckim Instytucie Kultury, gdzie prowadzi badania w ramach Mazowieckiego Obserwatorium Kultury oraz koordynuje projekty edukacyjne i artystyczne m.in. Mazowiecką Szkołę Opowiadaczy oraz (we współpracy z Stowarzyszeniem Grupa Studnia O.) Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania.

Natalia Czekała – pianistka, kompozytorka, animatorka kultury i arteterapeutka. Współtworzy zespół etno-jazzowy T/aboret, komponuje muzykę do spektakli teatralnych (m.in. dla Teatru Lalka w Warszawie, Teatru „Pinokio” w Łodzi). Stypendystka MKiDN. Pracuje z grupą osób o różnorodnych potrzebach „Tośmy Są” pomagając im wyrażać się artystycznie.
Zapraszamy dzieci powyżej 6 roku życia.

Warsztat realizowany w ramach projektu "BAJKODZIEŁO - twórcze podróże z baśniami i bajkami". Projekt finansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa

Kiedy?
17 lutego 16.00 - 17.00
Gdzie?
Fundacja Przystanek Twórczość/ Pracownia Rodziny ul. Perzyńskiego 14 /Bielany
Zapisz się

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń