aktualności

Rodzic z poczuciem własnej wartości
Zapraszamy na warsztat pt. "Rodzic z poczuciem własnej wartości". Spotkanie kierowane jest do rodziców i ma na celu przybliżyć zagadnienia związane z poczuciem własnej wartości, które ma wpływ na nasz dobrostan, zdrowie psychiczne, relacje z innymi ludźmi, codzienne funkcjonowanie, czucie się dobrze ze sobą i w swoim rodzicielstwie. To przestrzeń by przyjrzeć się bliżej i głębiej swoim myślom, emocjom oraz odczuciom z ciała. Jako rodzice szczególnie potrzebujemy dbać o swój dobrostan i odnawianie zasobów, by łatwiej radzić sobie z życiowymi wyzwaniami rodzicielstwa.
Złość rodzica - wykład i warsztat dla rodziców dzieci 2-8 lat
Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat w ramach „Pracownia Rodziny”, tym razem pochylimy się nad rodzicielską złością i jak sobie z nią radzić by nie naruszać granic dziecka. Złość na własne dziecko jest częstą emocją, którą przeżywają rodzice. Umiejętność złoszczenia się bez naruszania integralności drugiej osoby (krytykowania, obwiniania, agresji, straszenia), to duże wyzwanie w sytuacjach, kiedy jesteśmy przytłoczeni wieloma rodzicielskimi i zawodowymi obowiązkami.
Matka Rzeka, Siostra Drzewo - baśnie rodzinne
Warto sobie przypomnieć, że wszystkie istoty żyjące w baśniach (rośliny, zwierzęta, żywioły) są osobami - mają swój język, historię, tożsamość. Dlatego wsłuchajmy się w tradycyjną opowieść romską, by usłyszeć cichy, lecz potężny głos Rzeki, która jest naszą Matką: przynosi upragnione dzieci, uzdrowienie, uczy nas przemijania. Dziś wielu ludzi wędruje brzegami zatrutej Rzeki Odry, w geście solidarnością z nią i jej dziećmi. Dołączmy do Jej Plemienia.
W ukraińskiej opowieści Brzoza mówi swoim własnym głosem. To dusza drzewa - Mawka. Co dziś ważnego ma nam do powiedzenia nasza starsza Siostra-Drzewo i jej leśni bracia -ptaki?

Opowiadanie - Beata Frankowska
Muzyka (akordeon, pieśni) - Robert Lipka

Wstęp wolny.

Zapisz się
Zuzanna. Żeńska odmienna pieśń - opowieść dla dorosłych
O życiu i twórczości polskiej poetki o żydowskich korzeniach - Zuzannie Ginczance powstały wspaniałe książki, monodramy, pieśni. Dodajemy swój mały kamyczek do tego barwnego ogrodu Zuzanny. To będzie opowieść o dziewczynce, ktora kochala baśnie opowiadane jej przez babcię Chaję w miasteczku Równe, o zbuntowanej dziewczynie, która zmysłami jak agrafkami mocno wpięła się w cielesną, zmysłową materię świata i pięknie potrafiła dać temu wyraz w swych wierszach. O kobiecie-twórczyni, która wyśpiewała swój żeński epos, odmienny od męskiego. O miłości, przyjaźni i zdradzie. I o tym, dlaczego dziś jest dla nas tak ważna.
Opowieści będą towarzyszyły pieśni żydowskich przedwojennych twórców oraz ruchome obrazy-metafory, nawiązujące do imaginarium Zuzanny Ginczanki.

Scenariusz i opowiadanie - Beata Frankowska
Muzyka (akordeon, pieśni) - Robert Lipka
Obrazy - Tomasz Grabowski

Wstęp wolny.

Zapisz się
Jak opowiadać baśnie i bajki dzieciom - warsztat dla rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy
Zapraszamy na warsztaty sztuki opowiadania, czułej formy przybliżania dzieciom i dorosłym świata poprzez mity, legendy, bajki i baśnie. Zajęcia prowadzone są aktywnie, poprzez burzę mózgów i ćwiczenia twórcze. Wszystko to pomoże nam doświadczyć czym w istocie jest sztuka opowiadania.
Po warsztatach będziecie wiedzieli, co chcielibyście opowiadać i jak to robić.

Kiedy?
24.05.2023 (środa) godz. 16.00 - 20.00
Wstęp wolny.

Rodzinne spotkanie z baśniami i bajkami- Wyspa Znikąd-Donikąd
Serdecznie zapraszamy na BAJKODZIEŁO - rodzinne spotkanie z baśniami i bajkami
14.05.2023 /niedziela/ godz. 12.30 - 13.30 dzieci w wieku 7-10 lat
Wstęp wolny

Jestem już mamą! – wspieramy się w kobiecym gronie
Zapraszamy na Grupa wsparcia i rozwoju dla mam niemowląt – JESTEM JUŻ MAMĄ! – 8 poniedziałkowych spotkań, godz. 11.00 – 13.00

Jak pokonać olbrzyma? I inne bajki polskie
Serdecznie zapraszamy na BAJKODZIEŁO - rodzinne spotkanie z baśniami i bajkami. Kiedy? 14.05.2023 /niedziela/ godz. 11.00 – 12.00 / dzieci w wieku 5-6 lat.
Wstęp wolny

Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji
Zapraszamy rodziców na nieodpłatne seminarium pt. "Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji".

Małe dzieci potrzebują wiele rodzicielskiego wsparcia, by nauczyć się radzić sobie z przeżywanymi emocjami. Podczas spotkania opowiemy o tym, w jaki w sposób empatycznie towarzyszyć dziecku i rozmawiać o emocjach, by dziecko doświadczyło naszej wspierającej obecności.
Porozmawiamy o tym, jak towarzyszyć dzieciom w przeżywanych emocjach, jak je przyjmować i rozmawiać o nich. Zajrzymy także głębiej, by zobaczyć jakie potrzeby mogą kryć się pod emocjami i uczuciami.