Złość rodzica - wykład i warsztat dla rodziców dzieci 2-8 lat
Złość rodzica - wykład i warsztat dla rodziców dzieci 2-8 lat

Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat w ramach „Pracownia Rodziny”, tym razem pochylimy się nad rodzicielską złością i jak sobie z nią radzić by nie naruszać granic dziecka. Złość na własne dziecko jest częstą emocją, którą przeżywają rodzice. Umiejętność złoszczenia się bez naruszania integralności drugiej osoby (krytykowania, obwiniania, agresji, straszenia), to duże wyzwanie w sytuacjach, kiedy jesteśmy przytłoczeni wieloma rodzicielskimi i zawodowymi obowiązkami. Tym bardziej, że w złości towarzyszy nam silna ekspresja emocji, widoczna w naszym zachowaniu. Zdarza się i tak, że jest ona tłumiona i trudno nam wyrażać złość w konstruktywny sposób.

Podczas wykładu i warsztatu będziemy rozmawiali o tym co komunikuje nasza złość, jak z ciekawością przyglądać się własnej złości. Jak komunikować ją w sposób nienaruszający godności dziecka, biorąc odpowiedzialność za własne emocje i zachowanie. Porozmawiamy również o dbaniu o swój codzienny dobrostan, dzięki któremu lepiej radzimy sobie z codziennymi wyzwaniami i trudnościami.

Podczas wykładu i warsztatu omówimy następujące zagadnienia:
- Czy złość jest nośnikiem niezaspokojonych potrzeb?
- Jak rozpoznawać myśli zapalniki?
- Jak radzić z własną złością by nie krzywdzić dziecka?
- Jak brać odpowiedzialność za swoją złość?
- Jak konstruktywnie wyrażać swoją złość?
- Jak rozpoznawać sygnały napięcia, stresu, zmęczenia i zadbać o swój dobrostan?
- Jak dostrzegać własne, często nieuświadomione przekonania, które prowadzą nas do rodzicielskiej złości?


„Jest zatem złość zdrowa bez przemocy, budująca i złość wynaturzona, nadmierna, gwałtowna, destrukcyjna. Pierwszej trzeba wysłuchać, drugą – odszyfrować. Obie należy uznać, ponieważ obie sygnalizują jakąś potrzebę”.
Isabelle Filliozat

Prowadzenie:
Anna Olczyk Grabowska - psychoterapeutka Gestalt w trakcie szkolenia, trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka FamilyLab Polska, mama dwójki dzieci. Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych, konsultacje indywidualne i grupy wsparcia dla rodziców. Wspiera dzieci i dorosłych w odkrywaniu swojego potencjału, budowaniu relacji opartej na szacunku, zrozumieniu potrzeb i empatii. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, szerzy wartości duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Ukończyła Arteterapię (terapię przez sztukę), Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Kiedy?
15 czerwca (czwartek) godz. 18.00-20.00 wykład
17 czerwca (sobota) godz. 9.00 – 14.00 warsztat
* Zanim podejmiesz decyzję o udziale, to prosimy byś upewnił/-a się, że masz ten termin wolny.
* Spotkanie dla rodziców jest nieodpłatne dzięki finansowaniu Dzielnicy Bielany.

*Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztat realizowany w ramach projektu PRACOWNIA RODZINY
Organizator: Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy
Partner: Fundacja Przystanek Twórczość


Zapisz się