aktualności

Bajkodzieło z muzyką na żywo - Krowa przeskakująca przez księżyc
Zapraszamy na spektakl opowieści, podczas którego powędrujemy w świat bajek, jednej z największych polskich malarek surrealistek, Erny Rosenstein. Będzie to godzinne spotkanie pełne kolorów, emocji, niezwykłej poetyckości i wrażliwości w wykonaniu Ani Woźniak – opowiadaczki i Natalii Czekało – pianistki.
Świąteczne opowieści z różnych stron świata
Serdecznie zapraszamy na ostatnie w tym roku, rodzinne opowieści w świątecznym klimacie. Tym razem powędrujemy przez różne kultury i tradycje, gdzie spotkamy trochę świątecznej magii . Jak to w baśniach i bajkach, nie zabraknie zwierząt mówiących ludzkim głosem, pierwszej gwiazdki i niezwykłego Mikołaja. Będzie to dobre wprowadzenie w klimat Świąt Bożego Narodzenia . Opowieść dopełniona będzie muzyką na żywo, wspólną zabawą i śpiewem.
Mądrości Afrykańskich Griotów - bajki z muzyką na żywo
Z radością zapraszamy na przedstawienie bajek afrykańskich, które zostanie wykonane przez opowiadacza Michała Malinowskiego i muzyka Noumassana Dembele. Michał Malinowski, opowiadacz, zaprezentuje nam styl opowiadania pełen życia i ekspresji, który porwie publiczność do wspólnego odkrywania magii afrykańskich opowieści. Nie będzie to zwykłe przedstawienie, lecz interaktywna podróż w głąb kultury i tradycji Afryki Zachodniej.
Warsztat "Relacja między rodzeństwem"
Konflikty, kłótnie i bójki między rodzeństwem, to częsty powód rodzicielskich zmartwień. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, jak wspierać relację między rodzeństwem. Jak pomagać dziecku przechodzić procesie zmiany, w chwili gdy na świat przychodzi młodsze rodzeństwo. Porozmawiamy o tym, czy wkraczać w konflikty między dziećmi i ewentualnie jak reagować, kiedy konflikt wywołuje rodzicielską złość.
Kolory przyrody skąpane światłem
Zapraszamy na warsztaty w otoczeniu przyrody, podczas których przyjrzymy się jak światło w zetknięciu z przyrodą tworzy niesamowite obrazy. Czy drzewo czasem może być też różowe a niebo czerwone? Czy trawa może być fioletowa a słońce niebieskie? O tym przekonają się uczestnicy i uczestniczki eksperymentując z kolorami, doświadczając ich przemian oraz tworząc własne witraże z roślin znalezionych w parku.
Warsztat poprowadzi: Małgorzata Dąbrowska - Mazurek i Grzegorz Stopa

Miejsce: Skwer Jarnuszkiewicza ul. Staffa 36

Zwierzęta domowe – świadomy wybór
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu "WAKACJE Z PRZYRODĄ I PRZYGODĄ".
Podczas spotkania przybliżymy dzieciom informacje na temat funkcjonowania poszczególnych zwierząt. Dzieci dowiedzą się które zwierzę lubi pospać, jakie zabawy uwielbiają, jakie mają potrzeby oraz jak je pielęgnować. Przybliżone zostaną wady i zalety posiadania poszczególnych zwierząt w domu. Spotkanie ma na celu zachęcić dzieci by wybierając swojego zwierzaka domowego robiły to mądre i odpowiedzialne.

Miejsce: Park Herberta
Zapisy na wydarzenie 9 sierpnia godz. 10.00

Zapisz się
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Spacer rodzinny - Leśna wyprawa
Będzie to spacer rodzinny po Lesie Młocińskim, dzieci poznają różne gatunki roślin oraz opowiemy o tym jakie zwierzęta żyją w lesie. Porozmawiamy również o leśnej grzybni i odkryjemy jakie ptaki przylatują tu latem.

7.08.2023 /poniedziałek/ godz. 17.30

W moim małym ogrodzie – warsztat rodzinny
Zapraszamy na warsztat w otoczeniu przyrody, podczas którego będziemy projektować i tworzyć własne ogrody. Za tworzywo posłużą nam materiały znalezione w parku: patyki, liście, kamienie. Będziemy też rysować, kleić i konstruować. Jak wygląda mój ogród? Co chciałabym/chciałbym w nim mieć? Czy można do niego wejść? O tym przekonają się uczestnicy i uczestniczki wyostrzając zmysły, doświadczając i eksperymentując. Będzie czas na eksplorację przyrody, zbieranie materiałów potrzebnych do budowy oraz zabawa twórcza.

26.07.2023 /środa/ godz. 17.30

Las Lindego (przy wejściu od strony Cegłowskiej)
Prowadzenie: Małgorzata Dąbrowska- Mazurek
Zapisy od 19 lipca godz. 10.00
Zapisz się
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy! Decyduje kolejność zgłoszeń.