Spacer rodzinny - Leśna wyprawa
Spacer rodzinny - Leśna wyprawa

Będzie to spacer rodzinny po Lesie Młocińskim, dzieci poznają różne gatunki roślin oraz opowiemy o tym jakie zwierzęta żyją w lesie. Porozmawiamy również o leśnej grzybni i odkryjemy jakie ptaki przylatują tu latem.

Czy słyszeliście o tym, że tajemniczy ornitolog zgubił swoją cenną walizkę w Lesie Młocińskim? Razem z Drzewicą Kamilą zapraszamy na poszukiwania tego skarbu!  Wyposażeni w lornetki poznamy ptasich mieszkańców Lasu Młocińskiego, poszukamy śladów jakie zostawiają zwierzęta. Przyjrzymy się z bliska piórom i dziobom wybranych gatunków ptaków. Zastanowimy się jak to się dzieje, że ptaki potrafią latać. W czasie wyprawy poznamy także jadalne rośliny z których  wspólne przygotujemy  leśny napar.

Kamila Radzimińska-Arczak - Współzałożycielka Fundacji Edukacji Leśnej Drzewice, edukatorka i miłośniczka przyrody, wolontariuszka w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie. Ukończyła Edukację Leśno-Przyrodniczą na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz Kurs Edukacji i Animacji Przyrodniczej. Kreatywna pedagożka na co dzień, las to jej drugie mieszkanie. Mieszka w Olsztynie.

Miejsce: Park Młociński
Zapisy na wydarzenie 31 lipca godz. 10.00
Zapisz się
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy! Decyduje kolejność zgłoszeń.