Zapraszamy rodziców na warsztat pt. "Asertywny rodzic"
Zapraszamy rodziców na warsztat pt. "Asertywny rodzic"

Asertywnie, agresywnie czy ulegle – to my decydujemy w jaki sposób chcemy mówić o sobie, dbać o swoje potrzeby i komunikować się z innymi. Celem warsztatu jest przybliżenie asertywnej komunikacji, która pozwala żyć w zgodzie ze sobą i wyrażać się w sposób nienaruszający godności drugiego człowieka. Asertywność pomaga rodzicom pokazywać swoje granice, mówić "nie", wyrażać swoje emocje i reagować na ocenę czy krytykę nie raniąc innych. To jednocześnie komunikowanie swoich wartości, praw i przekonań, z jednoczesnym uwzględnieniem praw drugiej strony. Asertywność prowadzi do rozumienia i jaśniejszego wyrażenia siebie, co przekłada się na relację z bliskimi. Podczas warsztatu będziemy przyglądać się naszej postawie i komunikacji z naszymi rodzicami, partnerami, przyjaciółmi, teściami, rodzeństwem i dziećmi.

Podczas spotkań omówimy zagadnienia:
- Co to znaczy być asertywnym – o myśleniu, postawie i komunikacji asertywnej.
- Czy daję sobie prawo do bycia asertywnym?
- Czy potrafię bronić siebie, swoich praw i wartości?
- Asertywność i równa godność.
- Asertywny monolog wewnętrzny.
- Asertywne reagowanie na oceny, krytykę i atak werbalny.
- Blisko siebie – asertywność w kontakcie z samym sobą.

"Asertywność to umiejętność pełnego wyrażania siebie w kontakcie z inną osobą czy osobami" Maria Król-Fijewska

Prowadzenie:
Anna Olczyk-Grabowska - trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka FamilyLab Polska, pedagożka, mama dwójki dzieci.
Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych, konsultacje indywidualne dla rodziców i grupy wsparcia dla kobiet. Wspiera dzieci i dorosłych w odkrywaniu swojego potencjału, budowaniu relacji opartej na szacunku, zrozumieniu potrzeb i empatii. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, szerzy wartości duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Gorąca zwolenniczka podejścia rodzicielstwa przez zabawę L. Cohena. Ukończyła Arteterapię (terapię przez sztukę), Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Kiedy?
10 kwietnia godz. 9.00 - 17.00

Zgłoszenia i zapisy:
Zapisy
Liczba miejsc ograniczona.
*Warsztat dzięki finansowaniu Dzielnicy Bielany jest nieodpłatny dla uczestnika.
*Decyduje kolejność zgłoszeń.
Ze względu na bezpieczeństwo spotkanie tym razem odbędzie się w formie online, wymagamy by uczestnicy mieli włączony dźwięk i kamerkę podczas warsztatu.
* Zanim podejmiesz decyzję o udziale, to prosimy byś upewnił/-a się, że masz ten termin wolny.

Więcej informacji na: www.pracowniarodziny.pl

Spotkania organizowane przez Dzielnicę Bielany m.st. Warszawa
Realizacja: Fundacja Przystanek Twórczość
Projekt: PRACOWNIA RODZINY