Warsztat "Rodzic z poczuciem własnej wartości" 23-24 października
Warsztat "Rodzic z poczuciem własnej wartości" 23-24 października

Zapraszamy na warsztat pt. "Rodzic z poczuciem własnej wartości". Spotkanie kierowane jest do rodziców i ma na celu przybliżyć zagadnienia związane z poczucia własnej wartości, które ma wpływ na nasz dobrostan, zdrowie psychiczne, relacje z innymi ludźmi, codzienne funkcjonowanie, czucie się dobrze ze sobą i w swoim rodzicielstwie. To przestrzeń by przyjrzeć się bliżej i głębiej swoim myślom, emocjom oraz odczuciom z ciała. Jako rodzice szczególnie potrzebujemy dbać o swój dobrostan i odnawianie zasobów, by łatwiej radzić sobie z życiowymi wyzwaniami rodzicielstwa.

Zapraszamy szczególnie rodziców, którzy mają krytyczny stosunek do siebie, często towarzyszy im poczucie winy w rodzicielstwie, porównują się z innymi rodzicami, doświadczają dużego napięcia i trudno im znaleźć czas by zadbać o swój dobrostan. Do udziały zachęcamy również osoby, które chciałyby popracować nad akceptacją i łagodnością wobec siebie.

Podczas warsztatu poruszymy następujące zagadnienia:
- Czym jest poczucie własnej wartości? Jak rozpoznawać swoją wartość?
- Niskie poczucie własnej wartości oraz myśli i przekonania na własny temat. Z czego wynika zaniżone poczucie własnej wartości?
- Filary poczucia własnej wartości.
- Jak wspierać siebie holistycznie (całościowo), zadbać o swoją równowagę psychofizyczną i zdrowie.
- Co komunikuje nam nasze ciało i jak zadbać o swój dobrostan?
- Jak uwalniać napięcia z ciała i umysłu?

Warsztat będzie składał się z 3 części:
I Co się dzieje w naszej głowie – myśli i przekonania.
II Uczucia i emocje – czuć się dobrze z samym/samą sobą.
III Ciało. Jak dbać o swój dobrostan i kontakt z ciałem.

Kiedy?
23 października – sobota godz. 9.00 – 14.00 I i II część
24 października - niedziela godz. 9.00 – 12.00 III część

Miejsce: Fundacja Przystanek Twórczość / Pracownia Rodziny ul. Perzyńskiego 14 /Bielany
Zapisy

Warsztat poprowadzi:
Anna Olczyk –Grabowska – I i II część / Myśli i Uczucia
Sylwia Buczak – III część / Ciało

Anna Olczyk-Grabowska - trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka FamilyLab Polska, arteterapeutka, mama dwójki dzieci. Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych, grupy wsparcia dla kobiet i konsultacje indywidualne dla rodziców. Wspiera dzieci i dorosłych w odkrywaniu swojego potencjału, budowaniu relacji opartej na szacunku, zrozumieniu potrzeb i empatii. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, szerzy wartości duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Gorąca zwolenniczka podejścia rodzicielstwa przez zabawę L. Cohena. Ukończyła Arteterapię (terapię przez sztukę), Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Sylwia Buczak- Instruktorka relaksacji, technik oddechowych, jogi oraz zdrowego kręgosłupa. Arteterapeutka i aromacoach. Przewodniczka po Dobrostanie. Pasjonatka zdrowego stylu życia i holistycznego podejścia do zdrowia. Wszechstronnie korzysta z technik pracy z ciałem, technik relaksacyjnych, medytacji, technik oddechowych, aromaterapii, Ajurwedy i arteterapii by wspierać w przywracaniu równowagi psychofizycznej, poprawie jakości życia, zdrowia, redukcji stresu i odkrywaniu pełni swojego potencjału. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty dla firm, instytucji i osób indywidualnych oraz wyjazdy rekreacyjno – rozwojowe. Praktykuje siostrzeństwo, prowadzi kręgi kobiet oraz warsztaty i wyjazdy rekreacyjno – rozwojowe.
*Warsztat dzięki finansowaniu dzielnicy jest nieodpłatny dla uczestnika. Decyduje kolejność zgłoszeń.

* Ze względu na bezpieczeństwo, pracujemy w kameralnej 8-10 osobowej grupie. Zadbamy aby spotkanie odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i zgodnie z obowiązującymi wymogami.
Warsztat realizowany w ramach projektu PRACOWNIA RODZINY
www.pracowniarodziny.pl

Program finansowany i organizowany przez Dzielnicę Bielany m.st. Warszawa
Realizacja: Fundacja Przystanek Twórczość