Wykład i warsztat "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę"
Wykład i warsztat "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę"

Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę". Podczas spotkania przyjrzymy się zabawie jako naturalnej ekspresji, dzięki której dziecko poznaje świat, buduje zdrowe relacje, poczucie własnej wartości, rozładowuje napięcia, przepracowuje trudności i wyraża siebie. Podczas wykładu i warsztatu porozmawiamy o tym, w jaki sposób zabawa korzystnie wpływa na relację pomiędzy dzieckiem i rodzicem. Spojrzymy na terapeutyczną rolę zabawy, dzięki której możemy wspierać dziecko w rozwoju, pokonywać codzienne trudności i wspierać regulację emocji. Podczas warsztatów omówimy następujące zagadnienia:

  • Czym jest rodzicielstwo przez zabawę?
  • Jak poprzez zabawę budować więź z dzieckiem?
  • Jak dzięki zabawie poznawać świat dziecka?
  • Jak podążać za dzieckiem w zabawie?
  • Jak przez zabawę oswajać lęki dziecka?
  • Do czego zabawa jest potrzebna także rodzicom?
Warsztat prowadzony w duchu rodzicielstwa przez zabawę Lawrenca J. Cohena. *Szczególnie zapraszamy rodziców dzieci od 1 miesiąca życia do 7 roku życia.

Prowadzenie:
Anna Olczyk Grabowska - trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka FamilyLab Polska, pedagożka, animatorka kultury, mama dwójki dzieci, autorka licznych projektów twórczych dla dzieci i rodziców. Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych, konsultacje indywidualne i grupy wsparcia dla rodziców. Wspiera dzieci i dorosłych w odkrywaniu swojego potencjału, budowaniu relacji opartej na szacunku, zrozumieniu potrzeb i empatii. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, szerzy wartości duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Gorąca zwolenniczka podejścia rodzicielstwa przez zabawę L. Cohena. Ukończyła Arteterapię (terapię przez sztukę), Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Termin:
18 listopada /czwartek/- wykład
20 listopada /sobota/ - warsztaty
godz. 9.00 – 14.00

Gdzie?
Fundacja Przystanek Twórczość / Pracownia Rodziny
ul. Perzyńskiego 14, Warszawa Bielany
* Ze względu na bezpieczeństwo, pracujemy w kameralnej 8-10 osobowej grupie. Zapisy

Warsztat realizowany w ramach projektu PRACOWNIA RODZINY
www.pracowniarodziny.pl

Program finansowany i organizowany przez Dzielnicę Bielany m.st. Warszawa
Realizacja: Fundacja Przystanek Twórczość