Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci - warsztat rodzicielski
Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci - warsztat rodzicielski

Współcześnie żyjemy w gąszczu różnych podejść, metod, narzędzi i pomysłów na budowanie relacji z dzieckiem. Wielu rodziców czuje zagubienie, przytłoczenie i coraz trudniej odnaleźć im własną rodzicielską drogę wśród wielu głosów ekspertów. Każdy z nas jest jednak wyjątkowy i ma swoją niepowtarzalną relację z dzieckiem.
Spotkanie będzie więc przestrzenią do zatrzymania się na swojej rodzicielskiej ścieżce, wsłuchania się w swoje potrzeby, wartości i rodzicielską intuicję. Zastanowimy się jakiego rodzaju przewodnictwa potrzebują dzieci i jak budować kontakt oparty na współpracy i szacunku. Wyjaśnimy co kryje się pod pojęciami: równa godność, integralność, odpowiedzialność rodzicielska i język osobisty.

Omawiane zagadnienia:
- Dlaczego dzieci potrzebują przewodnictwa?
- Jak być naturalnym liderem dla swoich dzieci bez naruszania ich integralności?
- Jak odnaleźć swój indywidualny styl rodzicielski?
- Jak uwzględniać się i uczyć się od siebie w rodzinie?
- Jak wspierać się samemu i szukać wsparcia wśród innych rodziców?

„Rodzina rozwija się najlepiej, kiedy jej członkowie nie pouczają się, tylko uczą się od siebie nawzajem” Jesper Juul – Życie w Rodzinie


15 lipca /sobota/ godz. 9.00 - 14.00
Gdzie?
Fundacja Przystanek Twórczość / Pracownia Rodziny
ul. Perzyńskiego 14, Warszawa

Zapisz się

Prowadzenie:
Anna Olczyk Grabowska - trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka FamilyLab Polska, psychoterapeutka, mama dwójki dzieci. Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych i konsultacje indywidualne dla rodziców. Wspiera dzieci i dorosłych w odkrywaniu swojego potencjału, budowaniu relacji opartej na szacunku, zrozumieniu potrzeb i empatii. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, szerzy wartości duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Ukończyła Arteterapię (terapię przez sztukę), Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.


Kiedy?
15 lipca /sobota/ godz. 9.00 - 14.00 /5 godziny
*Decyduje kolejność zgłoszeń.
*Warsztat dzięki finansowaniu dzielnicy jest nieodpłatny dla uczestnika. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator: Dzielnica Bielany
Realizacja: Fundacja Przystanek Twórczość
Organizator: Urząd Dzielnicy Bielany

Zapisz się