Moc relacji między rodzicami
Moc relacji między rodzicami

Podążając za słowami Jespera Juula ”Bliski emocjonalny związek mobilizuje do osobistego rozwoju, a jednocześnie wzbogaca relacje rodzinne.” Podczas wykładu omówione zostaną przykłady trudności z jakimi najczęściej borykają się pary po narodzinach dziecka oraz możliwości z jakich mogą skorzystać młodzi rodzice, którzy pragną pielęgnować bliskość emocjonalną i poczuć moc relacji.

Warsztat będzie spotkaniem dla par, które szukają wsparcia w budowaniu porozumienia w swoim związku.
Podczas spotkania warsztatowego:
- Porozmawiamy o stylach wchodzenia w kontakt z drugą osobą.
- Przyjrzymy się jakie potrzeby staramy się zaspokoić w związkach.
- Wejdziemy w trening uważnego słuchania.
- Sprawdzimy co nas blokuje przed wchodzeniem w dialog oraz co nas wspiera w budowaniu porozumienia.

Przeznaczymy również czas na przyjrzenie się oczekiwaniom z jakimi jesteśmy w związkach oraz temu: czy potrafimy uczyć się autentycznego wyrażania siebie od naszych dzieci?
"Szczególnie w życiu rodzinnym ważne jest, żeby przejmować odpowiedzialność za swoje potrzeby i życzenia. Oczekiwania wobec partnera, partnerki czy dziecka to tylko nasze wewnętrzne złudzenia, a rozczarowanie, jakie przeżywamy, pokazuje, że prawdziwi ludzie są zupełnie kimś innym. Dlatego lepiej nie zatruwać swojego życia rodzinnego niewypowiedzianymi oczekiwaniami. Owszem, umiejętność przyjmowania ludzi takimi, jacy są, to pewnie najtrudniejsza rzecz na świecie, ale dzieci ją mają i mogą być dla nas doskonałymi nauczycielami." Jesper JuulWykład i warsztat poprowadzi Aleksandra Peterman-Szlaga - właścicielka Centrum Rozwoju Communitas w Łodzi. Antropolożka, terapeutka w trakcie certyfikacji, certyfikowana trenerka prowadząca warsztaty dla par o komunikacji w związku.
Żona Michała od 10 lat i mama Piotra oraz Wojciecha.

Zapisy od 27 listopada /środa/ godz. 20.00
Zapisy

www.pracowniarodziny.pl
Wykład i warsztat realizowany w ramach PRACOWNI RODZINY / Fundacja Przystanek Twórczość

Projekt finasowany przez Dzielnicę Bielny m.st. Warszawa.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia remontu naszej nowej siedziby poprzez przekazanie dowolnej darowizny na ten cel. Zobacz naszą akcję na pomagam.pl