Bajkodzieło 2017 - rusza nowa odsłona projektu
Bajkodzieło 2017 - rusza nowa odsłona projektu

BAJKODZIEŁO – twórcze podróże z baśniami i bajkami będą nam towarzyszy przez kolejne 3 lata – bardzo nas cieszy ta wiadomość i liczymy, że Was również. Już nie możemy się doczekać naszych wiosennych spotkań.

Projekt BAJKODZIEŁO, dzięki wsparciu Biura Kultury, realizujemy od 2013 roku. Tym razem wyruszymy w nowe zakątki świata oraz poznamy nowe formy wyrazu, a towarzyszyć temu będzie dużo większa intensywność działań niż dotychczas. Po krótkiej zimowej przerwie wracamy z nową energią i nowościami programowymi.

Czekają nas spotkania z bajkami z różnych stron świata. Dzieci poznają opowieści pochodzące z różnych miejsc: od Skandynawii po Japonię czy Meksyk Oczywiście jak wiecie opowiadać można na wiele sposobów – opowiemy z muzyką, wykorzystamy teatr cienia oraz lalki i kukiełki, użyjemy też piasku, różnych przedmiotów, elementów garderoby a nawet naczyń kuchennych. Nasi Opowiadacze i aktorzy przedstawią swoje autorskie artystyczne interpretacje i zachęcają do działań twórczych.

To na co warto zwrócić uwagę, to moduł spotkań dedykowany dorosłym (rodzicom, opiekunom, dziadkom, pedagogom). Po raz pierwszy zaprezentujemy opowieści przeznaczone dla dojrzałego odbiorcy. Spotkamy się również na warsztatach sztuki opowiadania bajek. Rodzice/opiekunowie będą mogli przekonać się, że sztuka opowiadania jest tak naprawdę dla każdego. Zatem wiele nowości i wiele atrakcji nas czeka już w najbliższym czasie. Śledźcie nasze posty i stronę. Pierwsze spotkanie już wkrótce.