Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem – wykład i warsztat online
Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem – wykład i warsztat online

Zapraszamy rodziców na kolejny wykład i warsztat w ramach „Pracownia Rodziny”. Podczas spotkania online pochylimy się nad rodzicielską złością. Zapraszamy więc na wykład i warsztat pt. "Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem."
Złość na własne dziecko jest częstą emocją, którą przeżywają rodzice. Umiejętność złoszczenia się bez naruszania integralności drugiej osoby, to duże wyzwanie w sytuacjach, kiedy jesteśmy przytłoczeni wieloma rodzicielskimi obowiązkami. Tym bardziej, że w złości towarzyszy nam silna ekspresja emocji widoczna w naszym zachowaniu. Zdarza się i tak, że jest ona tłumiona i trudno nam wyrażać złość w konstruktywny sposób. Podczas warsztatu będziemy rozmawiali o tym jak z ciekawością i łagodnością przyglądać się własnej złości oraz jak komunikować ją w sposób nienaruszający godności dziecka, biorąc odpowiedzialność za własne emocje i zachowanie. Porozmawiamy również o dbaniu o swój codzienny dobrostan, dzięki którymi lepiej radzimy sobie z codziennymi wyzwaniami i trudnościami.

Podczas warsztatu omówimy następujące zagadnienia:

  • Czy złość jest nośnikiem niezaspokojonych potrzeb?
  • Jak rozpoznawać myśli zapalniki?
  • Jak radzić z własną złością by nie krzywdzić dziecka?
  • Jak brać odpowiedzialność za swoją złość?
  • Jak konstruktywnie wyrażać swoją złość?
  • Jak rozpoznawać sygnały napięcia, stresu, zmęczenia i zadbać o swój dobrostan?
  • Jak dostrzegać własne, często nieuświadomione przekonania, które prowadzą nas do rodzicielskiej złości?

"Jest zatem złość zdrowa bez przemocy, budująca i złość wynaturzona, nadmierna, gwałtowna, destrukcyjna. Pierwszej trzeba wysłuchać, drugą –odszyfrować. Obie należy uznać, ponieważ obie sygnalizują jakąś potrzebę".
Isabelle Filliozat

Prowadzenie:
Anna Olczyk Grabowska - trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka FamilyLab Polska, pedagożka, animatorka kultury, mama dwójki dzieci. Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych i konsultacje indywidualne dla rodziców. Wspiera dzieci i dorosłych w odkrywaniu swojego potencjału, budowaniu relacji opartej na szacunku, zrozumieniu potrzeb i empatii. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, szerzy wartości duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Ukończyła Arteterapię (terapię przez sztukę), Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Termin:
14 listopada /sobota/
godz. 9.00 – 16.00

Gdzie?
* Ze względu na bezpieczeństwo spotkanie odbędzie się w formie online.
* Zanim podejmiesz decyzję o udziale, upewnij się, że masz ten termin wolny.
* Spotkanie jest nieodpłatne dzięki Dzielnicy Bielany.


Zapisy od 9 listopada godz. 20.00 przez stronę Zapisy

Więcej informacji na: www.pracowniarodziny.pl
kontakt@tworczosc.org.pl


Spotkania organizowane przez Dzielnicę Bielany m.st. Warszawa
Realizacja: Fundacja Przystanek Twórczość
Projekt: PRACOWNIA RODZINY