Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji
Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji

Zapraszamy rodziców na nieodpłatny warsztat pt. "Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji". Małe dzieci potrzebują wiele rodzicielskiego wsparcia, by nauczyć się radzić sobie z przeżywanymi emocjami. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, w jaki w sposób empatycznie towarzyszyć dziecku i rozmawiać o emocjach, by dziecko doświadczało naszej wspierającej obecności. Porozmawiamy o tym, jak towarzyszyć dzieciom w przeżywanych emocjach, jak je przyjmować i rozmawiać o nich. Zajrzymy także głębiej, by zobaczyć jakie potrzeby mogą kryć się pod emocjami i uczuciami.
Zrozumienie świata wewnętrznych przeżyć dziecka, pozwala rodzicowi lepiej rozumieć własne dziecko i odpowiednio je wspierać. Wyrażanie emocji uczy świadomego wyrażania siebie.

Podczas warsztatu poruszymy zagadnienia:
- Jak zrozumieć emocje dziecka?
- Czy rozmawiać z dzieckiem o trudnych przeżyciach?
- Jak wspierać dzieci w radzeniu sobie z emocjami?
- Czym jest samoregulacja emocji?
- Rodzice jako partnerzy w procesie koregulacji emocji.

*Warsztat dla rodziców dzieci do 7 roku życia.

Kiedy?
12 marca /sobota/ godz. 9.00 -14.00
Zapisy
Miejsce warsztatu:
Fundacja PrzystanekTwórczość/Pracownia Rodziny, ul. Perzyńskiego 14, Warszawa

Warsztat poprowadzi:
Anna Olczyk Grabowska - trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka FamilyLab Polska, mama dwójki dzieci. Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych i konsultacje indywidualne dla rodziców. Wspiera dzieci i dorosłych w odkrywaniu swojego potencjału, budowaniu relacji opartej na szacunku, zrozumieniu potrzeb i empatii. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, szerzy wartości duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Gorąca zwolenniczka podejścia rodzicielstwa przez zabawę L. Cohena. Ukończyła Arteterapię (terapię przez sztukę), Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Obecnie w trakcie szkoły Psychoterapii Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Warsztat realizowany w ramach projektu PRACOWNIA RODZINY.
Organizator: Dzielnica Bielany m.st. Warszawy
Realizacja: Fundacja Przystanek Twórczość