Wykład i warsztat - Jak pomagać dziecku radzić z emocjami
Wykład i warsztat - Jak pomagać dziecku radzić z emocjami

Zapraszamy rodziców na nieodpłatny wykład i warsztat pt. "Jak pomagać dziecku radzić z emocjami. Od empatii do samoregulacji". Małe dzieci potrzebują wiele rodzicielskiego wsparcia, by nauczyć się radzić sobie z przeżywanymi emocjami. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, w jaki w sposób empatycznie towarzyszyć dziecku i rozmawiać o emocjach, by dziecko doświadczało naszej wspierającej obecności. Porozmawiamy o tym, jak towarzyszyć dzieciom w przeżywanych emocjach, jak je przyjmować i rozmawiać o nich. Zajrzymy także głębiej, by zobaczyć jakie potrzeby mogą kryć się pod emocjami i uczuciami. Zrozumienie świata wewnętrznych przeżyć dziecka, pozwala rodzicowi lepiej rozumieć własne dziecko i odpowiednio je wspierać. Wyrażanie emocji uczy świadomego wyrażania siebie.
Podczas wykładu i warsztatu poruszymy następujące zagadnienia:

  • Jak zrozumieć emocje dziecka ?
  • Czy rozmawiać z dzieckiem o trudnych przeżyciach?
  • Jak wspierać dzieci w radzeniu sobie z emocjami?
  • Czym jest samoregulacja emocji?
  • Rodzice jako partnerzy w procesie samoregulacji.
  • Emocje dziecka i emocje rodzica.
*Warsztat dla rodziców, którzy mają dzieci do 6 lat.

Warsztat poprowadzi:
Anna Olczyk-Grabowska - trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka FamilyLab Polska, pedagożka, animatorka kultury, społeczniczka, mama dwójki dzieci.
Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych i konsultacje indywidualne dla rodziców. Wspiera dzieci i dorosłych w odkrywaniu swojego potencjału, budowaniu relacji opartej na szacunku, zrozumieniu potrzeb i empatii. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, szerzy wartości duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Gorąca zwolenniczka podejścia rodzicielstwa przez zabawę L. Cohena. Ukończyła Arteterapię (terapię przez sztukę) i Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA.
Od kilku lat prowadzi w szkołach i przedszkolach twórcze zajęcia dla dzieci pt. "W świecie uczuć i emocji. Od radości do złości".

Kiedy?
27 czerwca /czwartek/ godz. 17.00 - 19.00 wykład
28 czerwca /piątek/ godz. 16.00 - 20.00 warsztat

Miejsce:
Biblioteka Publiczna, ul. Duracza 19, sala warsztatowa I piętro

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia przyjmujemy od 30 czerwca godz. 20.00 przez stronę:
www.tworczosc.org.pl
www.pracowniarodziny.pl

Wykład realizowany w ramach: Pracownia Rodziny
Projekt finasowany przez Dzielnicę Bielany m.st. Warszawa
Fot. Caroline Hernandez on Unsplash

Zapisz się