aktualności

Nieodpłatny warsztat pt. "Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji"
Zapraszamy rodziców na nieodpłatny warsztat pt.
"Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji".
Małe dzieci potrzebują wiele rodzicielskiego wsparcia, by nauczyć się radzić sobie z przeżywanymi emocjami. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, w jaki w sposób empatycznie towarzyszyć dziecku i rozmawiać o emocjach, by dziecko doświadczało naszej wspierającej obecności.
Porozmawiamy o tym, jak towarzyszyć dzieciom w przeżywanych emocjach, jak je przyjmować i rozmawiać o nich. Zajrzymy także głębiej, by zobaczyć jakie potrzeby mogą kryć się pod emocjami i uczuciami.
Przygoda z książką / czytamy i twórczo działamy na Bielanach
Halo przedszkola!
Mamy coś specjalnie dla Was.
❄️Ruszamy z kolejną edycją projektu "Przygoda z książką / czytamy i twórczo działamy" na Bielanach i Żoliborzu. Warsztaty kierowane są do dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
❄️Bazą wyjściową do naszych warsztatów będą książki, które starannie dobraliśmy z myślą o dzieciach. Będziemy więc wędrować przez świat uczuć, bawić się, rozmawiać i działać twórczo. Warsztaty pobudzają wyobraźnię i kreatywność, oswajają ze światem wewnętrznych przeżyć oraz stwarzają przestrzeń do swobodnej ekspresji.
❄️ Więcej informacji i zgłoszenia chętnych grup przedszkolnych prosimy kierować na e-mail: kontakt@tworczosc.org.pl
Bajkodzieło - Baśń o Wichampi Olowangi
Zapraszamy Was na świąteczną ucztę z opowieścią. Baśń o Wichampi Olowangi Opowiada: Ishima i Basnie Ludow Ziemi.

Odtwórz w Youtube
Konflikty między rodzeństwem - wykład i warsztat online
Konflikty, kłótnie i bójki między rodzeństwem, to częsty powód rodzicielskich zmartwień. Podczas wykładu i warsztatu będziemy rozmawiać o tym, jak wspierać relację między rodzeństwem. Jak pomagać dziecku przechodzić procesie zmiany, w chwili gdy na świat przychodzi młodsze rodzeństwo. Porozmawiamy o tym, czy wkraczać w konflikty między dziećmi i ewentualnie jak reagować, kiedy konflikt wywołuje rodzicielską złość.

11 grudnia /piątek/ godz. 18.00 - 20.30 I część
12 grudnia/sobota/ godz. 9.00 – 13.30 II część

Granice dorosłych i dzieci - wykład i warsztat online
Serdecznie zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt."Granice dorosłych i dzieci".
Każdy człowiek ma swoją integralność, na którą składają się nasze emocje, potrzeby, marzenia, odczucia z ciała i myśli. Świadomość siebie, pokazywanie i komunikowanie własnych granic jest niezbędnym elementem budowania zdrowych relacji. Podczas warsztatów będziemy przyglądać się własnym granicom oraz granicom dzieci. Warsztat uczy komunikowania osobistych granic z miłością i szacunkiem.

Jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości? - webinarium dla rodziców 27 listopada
Zapraszamy rodziców na darmowe webinarium pt. "Jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości?". Spotkanie ma na celu przybliżyć zagadnienia związane z kształtowaniem zdrowego poczucia własnej wartości, które ma wpływ na samopoczucie dziecka, jego harmonijny rozwój i relacje z innymi ludźmi. Wyjaśnimy na czym polega różnica między pewnością siebie, a poczuciem własnej wartości.
27 listopada /piątek/ godz. 19.00 – 21.00

Gniew i wybuchy złości dziecka
Zapraszamy rodziców na warsztat online pt. "Gniew i wybuchy złości dziecka". Towarzyszenie dziecku w chwilach, gdy się złości jest chyba jednym z najtrudniejszych rodzicielskich wyzwań. Złość jest nieodłącznym elementem życia, towarzyszy rozwojowi samodzielności, odkrywaniu i prezentowaniu własnych granic. Dzieci, które przeżywają złość, potrzebują wsparcia i zrozumienia. Podczas wykładu i warsztatu rodzice dowiedzą się w jaki sposób mogą reagować kiedy ich dzieci się złoszczą, jak poradzić sobie z zaskakującymi zachowaniami dziecka oraz z własnymi emocjami.

Warsztat pt. "Wystarczająco dobra mama"
Zapraszamy mamy na warsztat pt. "Wystarczająco dobra mama/ Good enough Mums". To spotkanie skierowane jest do mam zmagających się z perfekcjonizmem w swoim rodzicielstwie. Skoncentrowany jest na poczuciu wystarczalności w macierzyństwie i nawiązuje do badań Brene Brown w aspekcie "rodzicielstwa całym sercem".

Grupa empatii i wsparcia - online
Grupa empatii i wsparcia online dla mam małych dzieci (od 1 miesiąca życia do 12 miesiąca życia) pt. "Macierzyństwo to zmiana - wspieramy się w kobiecym gronie". Jeśli niedawno zostałaś mamą, zapewne doświadczasz wielu zmian w swoim życiu. Prawdopodobnie na wiele z nich przygotowywałaś się od jakiegoś czasu, ale niektóre są kompletnym zaskoczeniem. Mimo wielkiego szczęścia, euforii i miłości, możesz przeżywać także niepokój, lęk, zmęczenie i wyczerpanie. Opieka nad dzieckiem, pełna dyspozycyjność, wstawanie w nocy i wiele innych czynności związanych z macierzyństwem, budują waszą więź, a jednocześnie wymagają ogromnego wysiłku, energii i zaangażowania.