Relacja między rodzicami i moc dialogu w związku - warsztat
Relacja między rodzicami i moc dialogu w związku - warsztat

To spotkanie warsztatowe dla rodziców, którzy szukają wsparcia w budowaniu porozumienia w swoim związku. Być może jako para znajdujecie się teraz w takim miejscu Waszej relacji, w którym trudno Wam o wzajemne wsparcie, zrozumienie i dialog, a wszelkie próby rozmowy kończą się na wzajemnym obwinianiu i kłótniach. Może oboje tęsknicie za bliskością, porozumieniem i spokojną rozmową, a duża ilość zadań i opieka nad dziećmi sprawia, że trudno znaleźć czas by zadbać o związek.

Podczas warsztatu dowiesz się:
- Jak zadbać o związek gdy jesteśmy rodzicami?
- Jakimi językami miłości ze sobą rozmawiamy?
- Jak z uważnością słuchać siebie?
- Jak akceptować wzajemne różnice.
- O potrzebach w związku.
- Co nas blokuje w rozmowie i sprawia, że trudniej nam porozumieć się?

Spotkanie warsztatowe będzie okazją do wzajemnego usłyszenia się, przyjrzenia się komunikacji, emocjom i potrzebom. Sprawdzimy co nas blokuje przed wchodzeniem w dialog oraz co nas wspiera w budowaniu porozumienia. Przeznaczymy również czas na przyjrzenie się oczekiwaniom z jakimi jesteśmy w związkach oraz temu: czy potrafimy uczyć się autentycznego wyrażania siebie.

"Bliski emocjonalny związek mobilizuje do osobistego rozwoju, a jednocześnie wzbogaca relacje rodzinne." Jesper Juul

* Warsztat wyłącznie dla par/małżonków/rodziców (2 osób). Podczas warsztatów będziemy pracowali ze swoim partnerem/partnerką.

Prowadząca:
Anna Olczyk-Grabowska – trenerka Family-lab Polska i umiejętności psychospołecznych, pedagog, arteterapeutka, mama dwójki dzieci. Od kilku lat wspiera rodziców z warszawskich Bielan, prowadząc warsztaty kompetencji rodzicielskich, grupy rozwojowe i warsztaty dla rodzin. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, szerzy wartości duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Gorąca zwolenniczka podejścia rodzicielstwa przez zabawę L. Cohena. Ukończyła Arteterapię (terapię przez sztukę), Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Kiedy?
11 grudnia /sobota/ godz. 9.00 – 14.00

Gdzie?
Fundacja Przystanek Twórczość / Pracownia Rodziny
ul. Perzyńskiego 14, Warszawa


* Ze względu na bezpieczeństwo, pracujemy w kameralnej 8-10 osobowej grupie. Zapisy

Warsztat realizowany w ramach projektu PRACOWNIA RODZINY
www.pracowniarodziny.pl

Program finansowany i organizowany przez Dzielnicę Bielany m.st. Warszawa
Realizacja: Fundacja Przystanek Twórczość