Nieodpłatny warsztat pt. "Jak pomagać dziecku radzić z emocjami. Od empatii do samoregulacji"
Nieodpłatny warsztat pt. "Jak pomagać dziecku radzić z emocjami. Od empatii do samoregulacji"

Zapraszamy rodziców na nieodpłatny warsztat pt. "Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji".
Małe dzieci potrzebują wiele rodzicielskiego wsparcia, by nauczyć się radzić sobie z przeżywanymi emocjami. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, w jaki w sposób empatycznie towarzyszyć dziecku i rozmawiać o emocjach, by dziecko doświadczało naszej wspierającej obecności. Porozmawiamy o tym, jak towarzyszyć dzieciom w przeżywanych emocjach, jak je przyjmować i rozmawiać o nich. Zajrzymy także głębiej, by zobaczyć jakie potrzeby mogą kryć się pod emocjami i uczuciami.
Zrozumienie świata wewnętrznych przeżyć dziecka, pozwala rodzicowi lepiej rozumieć własne dziecko i odpowiednio je wspierać. Wyrażanie emocji uczy świadomego wyrażania siebie.

Podczas warsztatu poruszymy zagadnienia:
- Jak zrozumieć emocje dziecka ?
- Czy rozmawiać z dzieckiem o trudnych przeżyciach?
- Jak wspierać dzieci w radzeniu sobie z emocjami?
- Czym jest samoregulacja emocji?
- Rodzice jako partnerzy w procesie koregulacji emocji.

Zgłoszenia i zapisy:
Zapisy

*Decyduje kolejność zgłoszeń.
Ze względu na bezpieczeństwo spotkanie tym razem odbędzie się w formie online. * Zanim podejmiesz decyzję o udziale, to prosimy byś upewnił/-a się, że masz ten termin wolny.
*Warsztat dla rodziców dzieci do 7 roku życia.
* Warsztat dzięki finansowaniu Dzielnicy Bielany jest nieodpłatny dla rodziców.

Warsztat poprowadzi:
Anna Olczyk-Grabowska - trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka FamilyLab Polska, mama dwójki dzieci.
Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych i konsultacje indywidualne dla rodziców. Wspiera dzieci i dorosłych w odkrywaniu swojego potencjału, budowaniu relacji opartej na szacunku, zrozumieniu potrzeb i empatii. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, szerzy wartości duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Gorąca zwolenniczka podejścia rodzicielstwa przez zabawę L. Cohena. Ukończyła Arteterapię (terapię przez sztukę), Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Obecnie w trakcie szkoły Psychoterapii Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Kiedy?
15 kwietnia /czwartek/ godz. 16.00 – 21.00

Więcej informacji na: www.pracowniarodziny.pl

Spotkania organizowane przez Dzielnicę Bielany m.st. Warszawa
Realizacja: Fundacja Przystanek Twórczość
Projekt: PRACOWNIA RODZINY
Fot. /Unsplash