Warsztat "Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci? - o szukaniu swojej rodzicielskiej drogi"
Warsztat "Jak być  przewodnikiem dla swoich dzieci? - o szukaniu swojej rodzicielskiej drogi"

Serdecznie zapraszamy rodziców na warsztat w ramach PRACOWNI RODZINY pt. "Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci? - o szukaniu swojej rodzicielskiej drogi". Współcześnie żyjemy w gąszczu różnych podejść, metod, narzędzi i pomysłów na budowanie relacji z dzieckiem. Wielu rodziców czuje zagubienie, przytłoczenie i coraz trudniej odnaleźć im własną rodzicielską drogę wśród wielu głosów ekspertów. Każdy z nas jest jednak wyjątkowy i ma swoją niepowtarzalną relację z dzieckiem. Jak pisze Jesper Juul „Wychowanie dzieci i życie z partnerem są po prostu wielkim eksperymentem, który trwa całe życie i w którym nie da się uniknąć różnych głupstw i błędów. Jednak w życiu nie chodzi o to by postępować doskonale, ale aby całemu temu chaosowi nadać sens”. Warsztat będzie więc przestrzenią do zatrzymania się na swojej rodzicielskiej ścieżce, wsłuchania się w swoje potrzeby, wartości i rodzicielską intuicję.

Podczas warsztatów będziemy rozmawiali na temat relacji rodzic - dziecko. Zastanowimy się jakiego rodzaju przewodnictwa potrzebują dzieci i jak budować kontakt oparty na współpracy i szacunku. Wyjaśnimy co kryje się pod pojęciami: równa godność, integralność, odpowiedzialność rodzicielska i język osobisty.

Omawiane zagadnienia:
- Dlaczego dzieci potrzebują przewodnictwa?
- Jak być naturalnym liderem dla swoich dzieci bez naruszania ich integralności?
- Jak odnaleźć swój indywidualny styl rodzicielski?
- Jak uwzględniać się i uczyć się od siebie w rodzinie?
- Jak wspierać się samemu i szukać wsparcia wśród innych rodziców?
„Rodzina rozwija się najlepiej, kiedy jej członkowie nie pouczają się, tylko uczą się od siebie nawzajem” Jesper Juul – "Życie w Rodzinie"

Prowadząca:
Anna Olczyk-Grabowska – trenerka Family-lab Polska i umiejętności psychospołecznych, pedagog, arteterapeutka, mama dwójki dzieci. Od kilku lat wspiera rodziców z warszawskich Bielan, prowadząc warsztaty kompetencji rodzicielskich, grupy rozwojowe i warsztaty dla rodzin. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, szerzy wartości duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula. Gorąca zwolenniczka podejścia rodzicielstwa przez zabawę L. Cohena. Ukończyła Arteterapię (terapię przez sztukę), Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Kiedy?
21 sierpnia /sobota/ godz. 9.00 - 14.00

Gdzie?
Fundacja Przystanek Twórczość / Pracownia Rodziny
ul. Perzyńskiego 14, Warszawa

Zapisy od 10 sierpnia godz. 10.00:
Zapisy

* Ze względu na bezpieczeństwo, pracujemy w kameralnej 8-10 osobowej grupie. Zadbamy aby spotkanie odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i zgodnie z obowiązującymi wymogami.

Więcej informacji na: www.pracowniarodziny.pl

Program finansowany przez: Dzielnicę Bielany m.st. Warszawa
Realizacja: Fundacja Przystanek Twórczość