aktualności

Z Twórczymi Dzieciakami w Nowy Rok!
Już wkrótce Twórcze Dzieciaki powitają Nowy Rok. Chcemy Wam gorąco podziękować za ten czas spędzony z Nami w mijającym roku. Czujemy, że wspólnie stworzyliśmy przyjazną przestrzeń na pogłębianie Waszych relacji z dziećmi – na odkrywanie ich potencjału i wzmacnianie uważności na ich potrzeby. Wierzymy, że był to czas pełen nowych odkryć, wyzwań i spontanicznej, twórczej ekspresji. Wspólnie przeżywaliśmy beztroską zabawę, burzę mózgów i szalony taniec bliskości. Wysyłamy Wam dużo ciepła na Nowy Rok i już teraz dajemy znać, że zapisy na styczniowe Twórcze Dzieciaki ruszają już 7 stycznia o godzinie 20:00. Stay tuned!:)
Wysoko wrażliwe dziecko - warsztat
Zapraszamy rodziców na warsztat dotyczący wysokiej wrażliwości dzieci. Od piętnastu do dwudziestu procent dzieci, to dzieci obdarzone wysoką wrażliwością, dzieci które dostrzegają, przetwarzają i czują więcej niż inne, co często jest dla nich przyczyną silnego dyskomfortu.
Termin: 5.12.2019
Czas trwania warsztatu: 4 godziny (16.00-20.00)
Miejsce: Biblioteka Publiczna Dzielnicy Bielany, Duracza 19

Zbiórka na remont nowego lokalu Przystanku
Od września tego roku mamy miejsce na nasze działania przy ul. Perzyńskiego 14, w samym sercu warszawskich Bielan. Docelowo chcemy tam prowadzić większość naszych wykładów i warsztatów. Jesteśmy w obliczu wyzwania jakim jest remont tego miejsca. Przestrzeń jest kameralna (52 m2), jednak wymaga wielu prac remontowych. Mamy do Was ogromną prośbę o to byście wsparli nas finansowo. Z tej okazji uruchomiliśmy zbiórkę na pomagam.pl. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą, nawet drobną darowiznę. Stwórzmy wspólnie tą przestrzeń.

Wspieram akcję

Przedświąteczne Twórcze Dzieciaki
Przed nami szalony przedświąteczny czas, dlatego na przekór wszystkiemu zapraszamy Was na nasze grudniowe warsztaty – aby zwolnić, znaleźć czas na uważny kontakt z dzieckiem, na bliskość i radość ze wspólnie spędzonych chwil. Uwolnimy potencjał twórczy dzieci podążając za ich pomysłowością i spontanicznością. Będziemy brudzić, smarować, piłować i tulić, robić fikołki, skakać i łapać wiatr w żagle. Magii świąt też nie zabraknie. Taki jest plan:) Chodźcie z nami!
Zapisy ruszają 27 listopada (środa) o godzinie 20:00.
Moc relacji między rodzicami
Podążając za słowami Jespera Juula "Bliski emocjonalny związek mobilizuje do osobistego rozwoju, a jednocześnie wzbogaca relacje rodzinne." Podczas wykładu omówione zostaną przykłady trudności z jakimi najczęściej borykają się pary po narodzinach dziecka oraz możliwości z jakich mogą skorzystać młodzi rodzice, którzy pragną pielęgnować bliskość emocjonalną i poczuć moc relacji.

Bajkodzieło - repertuar na listopad
Nasza lokomotywa z bogatym repertuarem na listopad ruszyła. Zabierzemy Was w tym miesiącu na spotkania zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Podczas wykładu (12 listopada) dowiecie się jak dobierać literaturę terapeutyczną swoim pociechom i jak wzbogacają pracę z dziećmi bajki terapeutyczne. A już 22 listopada, po raz ostatni w tym roku spotkamy się z opowieściami dla widzów pełnoletnich. Do świata Inuitek zabierze nas wyjątkowa opowiadaczka, Beata Frankowska. Zapraszamy serdecznie.

Zapisy
Jesień w Pracowni Rodziny
Jesień w Pracowni Rodziny zapowiada się bardzo rozwojowo. Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy poszukują wiedzy i umiejętności pomocnych w budowaniu dobrych relacji z dziećmi, opartych na współpracy, rozumieniu potrzeb i zaufaniu. Zajęcia są adresowane do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności wychowawcze i pogłębiać wiedzę psychologiczną, która pozwoli im lepiej towarzyszyć dzieciom w rozwoju.

Twórcze Dzieciaki w listopadzie!
Przed nami kolejny miesiąc niezwykłych, warsztatowych spotkań. Będziemy swobodnie tworzyć, eksperymentować i budować bliskość z naszymi dziećmi. Wszystko w atmosferze szacunku i empatii oraz poszanowania dziecięcych potrzeb i emocji. Wyruszymy na krańce świata, zbudujemy wieszak LEGO i będziemy się dużo i mocno przytulać :) Będzie to czas na wzajemną uważność, na pogłębianie relacji z dzieckiem oraz odkrywanie jego twórczego potencjału. Zapisy ruszają już 30 października o godzinie 20:00. Bądźcie z nami!
Twórcze Dzieciaki w październiku!
Twórcze Dzieciaki w październiku to ogrom inspirujących warsztatów, które rozbudzą w dzieciach chęć do eksperymentowania i doświadczania świata wszystkimi zmysłami, a rodzicom stworzą możliwość pogłębienia relacji z dzieckiem. Zapisy ruszają już w najbliższy piątek, 4 października o godzinie 20:00.