aktualności

Wykład i warsztat pt. "Kreatywny rodzic. Kreatywne dziecko"
Serdecznie zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Kreatywny rodzic. Kreatywne dziecko". Podczas wykładu i warsztatu skupimy się szczególnie na prawej półkuli, która przypomina kolorową dziką łąkę."
Bajkodzieło
Oto nasze marcowe plany związane z Bajkodziełem. Rozpoczynamy miesiąc kobiecą energią i warsztatem dla mam, za dwa tygodnie - gościnnie u nas Opowieści z Walizki, a wiosnę witać będziemy z podniebnego Bajkolotu. Na tę bajeczną wyprawę zabierze nas Michał Malinowski z Muzeum Bajek. Zapraszamy Was serdecznie!
Zapisy
Zapisy na marzec
Czujecie dziś te ciepłe promienie słońca na twarzy? Przed nami wiosenna dawka zajęć z kreatywności. Pomyśleliśmy o warsztatach dla młodszych i starczych, więc każdy znajdzie coś dla siebie - dzieci, rodzice i nauczyciele. Pełna lista zajęć będzie już dziś na naszej stronie, mamy dla Was 16 propozycji.

Opowieści matek - warsztat dla kobiet
Czy matki mają swoje historie? Jak je opowiadamy – sobie samym i naszym dzieciom?
Zapraszamy kobiety, które chcą stworzyć własną opowieść o doświadczeniu macierzyństwa. Naszymi drogowskazami będą opowieści tradycyjne z czterech stron świata. Poprowadzą nas na spotkanie z przodkiniami i historią rodzinną, pomogą nam wejść ponownie w doświadczenie porodu, odkryć swoją relację z dzieckiem jako kimś innym oraz zaakceptować przemijanie, które przeżywamy, gdy nasze dzieci dorastają. Będziemy tworzyć słowami, ale też dźwiękami, obrazami i rękami.
Prowadzenie: Beata Frankowska (opowiadaczka historii), Czarli Bajka (artystka wizualna)
Spotkanie dla kobiet (mamy karmiące mogą zabrać ze sobą kilkumiesięczne dziecko).
Zapisy dorośli
Bajkodzieło w klimacie meksykańskim
To już tradycja, że w lutym Bajkodzieło będzie w klimacie meksykańskim. W programie m.in. wyjątkowe spotkanie z opowieściami dla dorosłych - 16 lutego o godz. 17.30. Zapraszamy młodzieży i dorosłych. A na koniec lutego cudowne opowieści o przyjaźni wraz z grupą "Baśnie Właśnie".
Zapisy dzieci Zapisy dorośli
Dzwięko - Bajki i Baśnie skandynawskie
W styczniu spotykamy się dwukrotnie na spotkaniach baśniowych i storytellingu.
19/01 zapraszamy 3-5 latki na "Dzwięko - Bajki". Tu w wyjątkowej formie muzyka splecie się z opowieściami. Towarzyszyć nam będą rozmaite instrumenty takie jak: harfa celtycka, kalimba, tank-drum, drumla, skrzypce, czy bendir.
26/01 spotykamy się z 6-9 latkami na "Baśniach skandynawskich". Fascynują Was historie z różnych kultur? Mity, legendy, pełne subtelnych nawiązań do miejsc, ludzi, świata zwierząt, obrzędów i wierzeń. Jeżeli jesteście ciekawi tych historii - przeniesiemy się tam za pomocą słów i dźwięków. Wybierzcie się z nami w tę niezwykłą podróż!
Zapisy
Zajęcia dla dzieci i rodziców w styczniu
Wracamy po przerwie wypoczęte i zregenerowane z dużą dawką energii do działania. Zapraszamy Was na warsztaty twórczego myślenia, tworzenia kreatywnych książek, ciekawostki z różnych stron świata, warsztaty sensoryczno-plastyczne, dźwięko-bajki i wiele innych.... Mamy coś dla dzieci i rodziców :) Będzie czas na wspólne spotkanie i zabawę twórczą. Zapisy na styczeń już dziś o godz. 20.00.
Zapisy
Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem
Zapraszamy rodziców na kolejny wykład i warsztat w ramach popularnego cyklu spotkań dla rodziców pt. "Pracownia Rodziny". Ostatnio zajmowaliśmy się dziecięcą złością, natomiast na kolejnym spotkaniu pochylimy się nad rodzicielską złością. Zapraszamy więc na kolejny wykład i warsztat pt. "Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem."