aktualności

Granice dorosłych i dzieci - wykład i warsztat
Serdecznie zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Granice dorosłych i dzieci". Każdy człowiek ma swoją integralność, na którą składają się nasze emocje, potrzeby, marzenia, odczucia z ciała i myśli. Świadomość siebie, pokazywanie i komunikowanie własnych granic jest niezbędnym elementem budowania zdrowych relacji.

Twórcze Dzieciaki - zajęcia we wrześniu
Przedstawiamy grafik "Twórczych Dzieciaków" na wrzesień.
Zapisy ruszają 13 września o godzinie 20:00.

Wykład i warsztat pt. "Wychowanie bez kar i nagród"
Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Wychowanie bez kar i nagród". Zajęcia skierowane są do rodziców, którzy chcą spojrzeć na swoje rodzicielstwo z nowej perspektywy. Pokażemy alternatywne sposoby radzenia sobie w codziennych trudnych sytuacjach bez nagród i kar. Podczas obu spotkań porozmawiamy o tym, czym różni się motywacja zewnętrzna od wewnętrznej i w jaki sposób budować relację opartą na współpracy, zaufaniu, empatii i równej godności. Spojrzymy również na to, co nie służy dziecku, powoduje uczucie bezsilności, narusza jego integralność i poczucie własnej wartości.
Grupa wsparciowo-rozwojowa dla mam małych dzieci
Macierzyństwo to zmiana! – wspieramy się w kobiecym gronie.
Grupa wsparciowo-rozwojowa dla mam małych dzieci /od 1 miesiąca życia do 1 roku życia/
Dzikie życie miasta
Już w najbliższy piątek, podczas ostatniego w tym roku wakacyjnego spotkania z przyrodą, porozmawiamy o tym czym jest dzikość w mieście i dlaczego tak bardzo jej potrzebujemy. Spacerując po niezwykle urokliwym parku Kępa Potocka poszukamy jego najbardziej dzikich fragmentów. Wśród nieskoszonych łąk będziemy podglądać florę i faunę. Poszukamy imponujących drzew i opowiemy o ich roli w ekosystemach miejskich. Bawiąc się w małych odkrywców spróbujemy odnaleźć znajdujące się w parku bagno.
Spotykamy się w parku Kępa Potocka (przy słoniu bielańskim, w północnej części parku) w piątek 30 sierpnia o godzinie 17:30. Wyglądajcie zielonych flag Dzielnicy Bielany.
Do zobaczenia!
Końcówka lata z Bajkodziełem
Już za chwilę ostatni weekend lata - zatem zachęcamy do zajrzenia do nas i wspólnego celebrowania opowieści z różnych krańców świata w wykonaniu "Baśnie Ludów Ziemi". Spotkamy się z wyjątkowym gościem, wędrowniczką i opowiadaczką – Aishi Ma. Baśnie, które opowiada i śpiewa Aishi, to prastare opowieści z wielu krańców świata, to mozaika głosu i dźwięku tradycyjnych instrumentów z odległych krain. A już we wrześniu, również po raz pierwszy u nas Galeony Baśni. Będzie bardzo ekologicznie i twórczo - podczas spotkania dzieci będą miały okazję popracować kreatywnie.

Zapisy
"Gdzieś pod ziemią…"
Nasze ostatnie spotkanie opanowały podziemne owady i robaki. Dzięki mikroskopowi i lupom obejrzeliśmy z bliska mieszkańców krętych, podziemnych tuneli. Zobaczyliśmy malutkie nicienie, dżdżownice, a nawet egzotycznego karaczana madagaskarskiego. Poznaliśmy także metody pracy biologa, który otworzył przed nami świat w którym toczy się wyjątkowo bujne życie.
Fotorelacja
Wakacje z Przygodą i Przyrodą - spotkania w Lesie Bielańskim
🌿🌿🌿Podczas ostatniego spotkania w Lesie Bielańskim dotykaliśmy drzew, które mają nawet 400 lat🌳🌳🌳🙂. Widzieliśmy próchnojady, wije, krocionogi i stonogi. W grubym, martwym pniu znaleźliśmy spiżarnię wiewiórek 🐿. Dziękujemy Dzieci w Naturę za magiczne spotkanie.
Fotorelacja
Cykl wykładów i warsztatów "Pracownia Rodziny”
Ponownie ruszamy na Bielanach z popularny wśród rodziców cyklem wykładów i warsztatów pt. "Pracownia Rodziny". Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy poszukują wiedzy i umiejętności pomocnych w budowaniu dobrych relacji z dziećmi, opartych na współpracy, rozumieniu potrzeb i miłości. Zajęcia są adresowane do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności wychowawcze i pogłębiać wiedzę psychologiczną, która pozwoli im lepiej towarzyszyć dzieciom w rozwoju.