aktualności

Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem
Zapraszamy rodziców na kolejny wykład i warsztat w ramach popularnego cyklu spotkań dla rodziców pt. "Pracownia Rodziny". Ostatnio zajmowaliśmy się dziecięcą złością, natomiast na kolejnym spotkaniu pochylimy się nad rodzicielską złością. Zapraszamy więc na kolejny wykład i warsztat pt. "Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem."
Dźwięko-bajki
Posłuchajcie, posłuchajcie... dźwięku chmur, co suną po niebie, dźwięku truskawek, które się czerwienią, dźwięku księżyca w pełni. Posłuchajcie ciszy. W ciszy pojawia się pierwsze słowo, potem drugie, trzecie, czwarte.Słowa zaczynają malować obrazy. Czy to widać wodę, która odwiedza dom słońca i księżyca? A tam? Czy to staruszek, który zgubił drogę w lesie?" W programie "Dźwięko-bajek" muzyka splata się z opowieściami. Towarzyszyć nam będą rozmaite instrumenty takie jak: harfa celtycka, kalimba, tank-drum, drumla, skrzypce, czy bendir.
1 grudnia godz. 11.00
ul. Romaszewskiego 19
Tytuł: "Dźwięko-bajki"
prowadzi: Jerzy Szufa, Katarzyna Płocińska
Zapisy
Dlaczego miód jest słodki?
Zapraszamy na opowiadania i mity wokół wątków pszczelich i solarnych. Dowiecie się, jak to właściwie z tym miodem było i o tym, jak słońce chciało się ożenić. Odwiedzą nas znani mityczni bohaterowie: Glaukos, Ikar i Dedal.
Nie zabraknie muzyki bałkańskiej, pszczelich tańców – wywijańców, a dla amatorów miodu – miodowych niepodzianek.
10 listopada godz. 10.00
dzieci 4-6
opowiada - Agnieszka Aysen Kaim
miejsce: Klub Szafir Dolnośląska 3
Zapisy
Twórcze Dzieciaki – co nas czeka w listopadzie?
Przedstawiamy grafik "Twórczych Dzieciaków" na listopad.
Zapisy ruszają 2 listopada o godzinie 20:00.

Wystawa w ramach projektu „Sztuka i zabawa. Zabawa i sztuka”
Moi Drodzy
Bardzo dziękujemy Wam i Waszym dzieciom za udział w warsztatach w ramach projektu „Sztuka i zabawa. Zabawa i sztuka”. Jednocześnie chcielibyśmy razem z Wami świętować finał projektu, więc serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę 27 października o godz. 12.00 na podsumowanie projektu, wystawę zdjęć dokumentujących warsztaty oraz prezentację wybranych prac stworzonych przez dzieci. Będzie też mały, słodki poczęstunek.
Pracownia Rodziny - wykłady i warsztaty rodzicielskie
Serdecznie zapraszamy rodziców na wykłady i warsztaty pt. "Granice dorosłych i dzieci. Sztuka wyznaczania osobistych granic z miłością i szacunkiem" oraz "Gniew i wybuchy złości dziecka".
Baśnie o stworzeniu świata
Najbliższe tygodnie z Bajkodziełem obfitują w ciekawe wydarzenia. Spotykamy się zarówno z najmłodszymi, jak i rodzicami. W tym miesiącu jesteśmy blisko natury. Wybrzmią przepiękne historie o powstaniu świata, a na koniec miesiąca przeniesiemy Was do tajemniczego ogrodu, gdzie można rozmawiać z roślinami i zwierzętami. Rodziców i pasjonatów storytellingu zapraszamy na rozwojowe warsztaty ze sztuki opowiadania - jakie historie tu powstaną, zobaczycie sami.

Zapisy / dzieci

Zapisy / dorośli
Nowy projekt "Przygoda z książką"
Z przyjemnością zawiadamiamy, że od września ruszył projekt "Przygoda z książką" kierowany do dzieci w wieku od 3 do 6 lat.