aktualności

Dzikie życie miasta
Już w najbliższy piątek, podczas ostatniego w tym roku wakacyjnego spotkania z przyrodą, porozmawiamy o tym czym jest dzikość w mieście i dlaczego tak bardzo jej potrzebujemy. Spacerując po niezwykle urokliwym parku Kępa Potocka poszukamy jego najbardziej dzikich fragmentów. Wśród nieskoszonych łąk będziemy podglądać florę i faunę. Poszukamy imponujących drzew i opowiemy o ich roli w ekosystemach miejskich. Bawiąc się w małych odkrywców spróbujemy odnaleźć znajdujące się w parku bagno.
Spotykamy się w parku Kępa Potocka (przy słoniu bielańskim, w północnej części parku) w piątek 30 sierpnia o godzinie 17:30. Wyglądajcie zielonych flag Dzielnicy Bielany.
Do zobaczenia!
Końcówka lata z Bajkodziełem
Już za chwilę ostatni weekend lata - zatem zachęcamy do zajrzenia do nas i wspólnego celebrowania opowieści z różnych krańców świata w wykonaniu "Baśnie Ludów Ziemi". Spotkamy się z wyjątkowym gościem, wędrowniczką i opowiadaczką – Aishi Ma. Baśnie, które opowiada i śpiewa Aishi, to prastare opowieści z wielu krańców świata, to mozaika głosu i dźwięku tradycyjnych instrumentów z odległych krain. A już we wrześniu, również po raz pierwszy u nas Galeony Baśni. Będzie bardzo ekologicznie i twórczo - podczas spotkania dzieci będą miały okazję popracować kreatywnie.

Zapisy
"Gdzieś pod ziemią…"
Nasze ostatnie spotkanie opanowały podziemne owady i robaki. Dzięki mikroskopowi i lupom obejrzeliśmy z bliska mieszkańców krętych, podziemnych tuneli. Zobaczyliśmy malutkie nicienie, dżdżownice, a nawet egzotycznego karaczana madagaskarskiego. Poznaliśmy także metody pracy biologa, który otworzył przed nami świat w którym toczy się wyjątkowo bujne życie.
Fotorelacja
Wakacje z Przygodą i Przyrodą - spotkania w Lesie Bielańskim
🌿🌿🌿Podczas ostatniego spotkania w Lesie Bielańskim dotykaliśmy drzew, które mają nawet 400 lat🌳🌳🌳🙂. Widzieliśmy próchnojady, wije, krocionogi i stonogi. W grubym, martwym pniu znaleźliśmy spiżarnię wiewiórek 🐿. Dziękujemy Dzieci w Naturę za magiczne spotkanie.
Fotorelacja
Cykl wykładów i warsztatów "Pracownia Rodziny”
Ponownie ruszamy na Bielanach z popularny wśród rodziców cyklem wykładów i warsztatów pt. "Pracownia Rodziny". Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy poszukują wiedzy i umiejętności pomocnych w budowaniu dobrych relacji z dziećmi, opartych na współpracy, rozumieniu potrzeb i miłości. Zajęcia są adresowane do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności wychowawcze i pogłębiać wiedzę psychologiczną, która pozwoli im lepiej towarzyszyć dzieciom w rozwoju.
Wakacje z przyrodą i przygodą
Ahoj przygodo!
Już wkrótce rozpoczynamy kolejny cykl naszych wakacyjnych spotkań. W tym roku w nieco zmienionej formule, w jeszcze bliższym kontakcie z przyrodą. Chcemy żebyście doświadczyli jej wszystkimi zmysłami - usłyszeli śpiew ptaków, poczuli zapach wiatru i zanurzyli stopę w leśnym potoku
Baśnie japońskie
Niech żyją wakacje w mieście - nie zabraknie u nas dobrej zabawy. Spotkanie z baśniami japońskimi i sztuką składania papieru „Origami” przybliży nam jedną z bardziej odizolowanych kultur świata.

Zapisy
Opowieść "O gęsim Jaju"
Opowieść "O gęsim Jaju" dedykowana 3-5 latkom , to wesoła historia o tym, jak to pewnego dnia, gęsie jajo rusza na wędrówkę.

Zapisy
Wykład i warsztat - Jak pomagać dziecku radzić z emocjami
Zapraszamy rodziców na nieodpłatny wykład i warsztat pt. "Jak pomagać dziecku radzić z emocjami. Od empatii do samoregulacji". Małe dzieci potrzebują wiele rodzicielskiego wsparcia, by nauczyć się radzić sobie z przeżywanymi emocjami.
Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, w jaki w sposób empatycznie towarzyszyć dziecku i rozmawiać o emocjach, by dziecko doświadczało naszej wspierającej obecności.