aktualności

Wakacje z przyrodą i przygodą
Serdecznie zapraszamy na sierpniowe Wakacje z przyrodą i przygodą.
Wakacje z przyrodą i przygodą - środa 11 lipca
Ze względu na nieprzewidywalną pogodę i zapowiadane opady, dzisiejsze spotkanie pt. „Zwierzęta nocy” rozpocznie się w Bibliotece Publicznej przy ul.Romaszewskiego 19 /poprzednia nazwa ulicy Duracza/, I piętro. Nie, jak wcześniej planowano, w Parku Olszyna.
Start g. 17.30, Romaszewskiego 19 /sala I piętro
Opowieści o zwierzętach żyjących nocą zaprezentuje opowiadaczka i miłośniczka przyrody Beata Frankowska. Zrobimy maski zwierząt, które żyją nocą: jeża, nietoperza, ćmy, wydry i ropuchy. Spróbujemy wykonać doświadczenie z echolokacji nietoperzy. Na pamiątkę spotkania każdy będzie mógł ozdobić swoją ekotorbę wizerunkami zwierząt lub roślin.
Bajkopodróże
Zapraszamy Was serdecznie na wakacyjne, plenerowe spotkanie z Bajkodziełem. Tradycyjnie rozpoczniemy opowieściami, następnie podziałamamy plastycznie. Zapowiada się ciekawie, podróżniczo i niezwykle kreatywnie. Naszym gościem będzie Michał Malinowski. Zapisy startują 3 lipca o 20.00.
Zapisy
Sztuka i zabawa. Zabawa i sztuka
Zapraszamy rodziców i dzieci do udziału w warsztatach w ramach naszego nowego projektu pt. "Sztuka i zabawa. Zabawa i sztuka".
Bajkodzieło z Ptasim Bajem
Pijo, trijo, świr, ćwir, cyt! Jak poznać kto ptak, a kto nie ptak? Ptasie odgłosy, ptasie skrzydła, ptasi taniec… Jak wygląda ptak z naszej wyobraźni? Piękny, dziwny, bajkowy. Spektakl inspirowany ptasimi wierszami oswaja z bajkowym światem ptaków. Wszystkie sceny ożywia muzyka grana na ksylofonie i instrumentach perkusyjnych.
Zapisy
Twórcze dzieciaki w czerwcu - zaraszamy
Zapisy ruszają 4 czerwca o 20:00.
Zapisy
Bajkodzieło
Historie mają niezwykłą moc. Pobudzają naszą wyobraźnię, przenoszą w dalekie światy, budzą emocje i pozwalają balansować na granicy realności i fantazji. Jeśli chcecie doświadczyć mocy opowieści, to serdecznie zapraszamy Was na nasze majowe spotkania. Howgh!
Zapisy
Sztuka i zabawa - zabawa i sztuka
"Sztuka i zabawa. Zabawa i sztuka", to cykl rodzinnych warsztatów, które stwarzają przestrzeń dzieciom i rodzicom do zabawy sztuką i pozwalają na doświadczanie jej w różnych odsłonach. Kolejne spotkanie już 8 i 15 maja na Bielanach.
Zapisy
Kulturalna Organizacja Pozarządowa
20 kwietnia Fundacja Przystanek Twórczość otrzymała nagrodę podczas Bielańskiej Gali Kultury. Jesteśmy wdzięczni, że docenione zostały nasze wieloletnie działania na Bielanach. To dla nas szczególne wyróżnienie, ponieważ czujemy się bardzo związani z dzielnicą i jej mieszkańcami. Dziękujemy Wszystkim, którzy zdecydowali przyznać nam nagrodę. Dziękujemy także Witodlowi Kon i kierownictwu Bielańskich Bibliotek za otwartość i wieloletnią współpracę z naszą organizacją. Szczególna radość w sercu, że doceniona została wartość edukacji kulturalnej. Dzielimy się z Wami naszą radością. Bielany 💚 Dziękujemy!
Projekt statuetki - Józef Wilkoń