aktualności

Moc relacji między rodzicami
Podążając za słowami Jespera Juula "Bliski emocjonalny związek mobilizuje do osobistego rozwoju, a jednocześnie wzbogaca relacje rodzinne." Podczas wykładu omówione zostaną przykłady trudności z jakimi najczęściej borykają się pary po narodzinach dziecka oraz możliwości z jakich mogą skorzystać młodzi rodzice, którzy pragną pielęgnować bliskość emocjonalną i poczuć moc relacji.

Bajkodzieło - repertuar na listopad
Nasza lokomotywa z bogatym repertuarem na listopad ruszyła. Zabierzemy Was w tym miesiącu na spotkania zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Podczas wykładu (12 listopada) dowiecie się jak dobierać literaturę terapeutyczną swoim pociechom i jak wzbogacają pracę z dziećmi bajki terapeutyczne. A już 22 listopada, po raz ostatni w tym roku spotkamy się z opowieściami dla widzów pełnoletnich. Do świata Inuitek zabierze nas wyjątkowa opowiadaczka, Beata Frankowska. Zapraszamy serdecznie.

Zapisy
Jesień w Pracowni Rodziny
Jesień w Pracowni Rodziny zapowiada się bardzo rozwojowo. Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy poszukują wiedzy i umiejętności pomocnych w budowaniu dobrych relacji z dziećmi, opartych na współpracy, rozumieniu potrzeb i zaufaniu. Zajęcia są adresowane do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności wychowawcze i pogłębiać wiedzę psychologiczną, która pozwoli im lepiej towarzyszyć dzieciom w rozwoju.

Twórcze Dzieciaki w listopadzie!
Przed nami kolejny miesiąc niezwykłych, warsztatowych spotkań. Będziemy swobodnie tworzyć, eksperymentować i budować bliskość z naszymi dziećmi. Wszystko w atmosferze szacunku i empatii oraz poszanowania dziecięcych potrzeb i emocji. Wyruszymy na krańce świata, zbudujemy wieszak LEGO i będziemy się dużo i mocno przytulać :) Będzie to czas na wzajemną uważność, na pogłębianie relacji z dzieckiem oraz odkrywanie jego twórczego potencjału. Zapisy ruszają już 30 października o godzinie 20:00. Bądźcie z nami!
Twórcze Dzieciaki w październiku!
Twórcze Dzieciaki w październiku to ogrom inspirujących warsztatów, które rozbudzą w dzieciach chęć do eksperymentowania i doświadczania świata wszystkimi zmysłami, a rodzicom stworzą możliwość pogłębienia relacji z dzieckiem. Zapisy ruszają już w najbliższy piątek, 4 października o godzinie 20:00.
Spotkania z Bajkodziełem w październiku
W październiku wyjątkowy repertuar Bajkodzieła. A wiecie dlaczego? Otóż robimy pewien wyjątek. W tym miesiącu nasze spotkania dla dzieci nie będą z opowieścią słowną, ale będą to historie wyrażone pantomimą. Naszym gościem będzie aktor Jędrzej Fulara. A dla naszych nieco starszych odbiorców proponujemy spotkanie ze storytellingiem. Michał Malinowski poprowadzi warsztaty ze sztuki opowiadania dla dorosłych. Zapraszamy Was serdecznie.

Zapisy
Granice dorosłych i dzieci - wykład i warsztat
Serdecznie zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Granice dorosłych i dzieci". Każdy człowiek ma swoją integralność, na którą składają się nasze emocje, potrzeby, marzenia, odczucia z ciała i myśli. Świadomość siebie, pokazywanie i komunikowanie własnych granic jest niezbędnym elementem budowania zdrowych relacji.

Twórcze Dzieciaki - zajęcia we wrześniu
Przedstawiamy grafik "Twórczych Dzieciaków" na wrzesień.
Zapisy ruszają 13 września o godzinie 20:00.

Wykład i warsztat pt. "Wychowanie bez kar i nagród"
Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Wychowanie bez kar i nagród". Zajęcia skierowane są do rodziców, którzy chcą spojrzeć na swoje rodzicielstwo z nowej perspektywy. Pokażemy alternatywne sposoby radzenia sobie w codziennych trudnych sytuacjach bez nagród i kar. Podczas obu spotkań porozmawiamy o tym, czym różni się motywacja zewnętrzna od wewnętrznej i w jaki sposób budować relację opartą na współpracy, zaufaniu, empatii i równej godności. Spojrzymy również na to, co nie służy dziecku, powoduje uczucie bezsilności, narusza jego integralność i poczucie własnej wartości.