aktualności

Twórcze Dzieciaki w listopadzie!
Przed nami kolejny miesiąc niezwykłych, warsztatowych spotkań. Będziemy swobodnie tworzyć, eksperymentować i budować bliskość z naszymi dziećmi. Wszystko w atmosferze szacunku i empatii oraz poszanowania dziecięcych potrzeb i emocji. Wyruszymy na krańce świata, zbudujemy wieszak LEGO i będziemy się dużo i mocno przytulać :) Będzie to czas na wzajemną uważność, na pogłębianie relacji z dzieckiem oraz odkrywanie jego twórczego potencjału. Zapisy ruszają już 30 października o godzinie 20:00. Bądźcie z nami!
Twórcze Dzieciaki w październiku!
Twórcze Dzieciaki w październiku to ogrom inspirujących warsztatów, które rozbudzą w dzieciach chęć do eksperymentowania i doświadczania świata wszystkimi zmysłami, a rodzicom stworzą możliwość pogłębienia relacji z dzieckiem. Zapisy ruszają już w najbliższy piątek, 4 października o godzinie 20:00.
Spotkania z Bajkodziełem w październiku
W październiku wyjątkowy repertuar Bajkodzieła. A wiecie dlaczego? Otóż robimy pewien wyjątek. W tym miesiącu nasze spotkania dla dzieci nie będą z opowieścią słowną, ale będą to historie wyrażone pantomimą. Naszym gościem będzie aktor Jędrzej Fulara. A dla naszych nieco starszych odbiorców proponujemy spotkanie ze storytellingiem. Michał Malinowski poprowadzi warsztaty ze sztuki opowiadania dla dorosłych. Zapraszamy Was serdecznie.

Zapisy
Granice dorosłych i dzieci - wykład i warsztat
Serdecznie zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Granice dorosłych i dzieci". Każdy człowiek ma swoją integralność, na którą składają się nasze emocje, potrzeby, marzenia, odczucia z ciała i myśli. Świadomość siebie, pokazywanie i komunikowanie własnych granic jest niezbędnym elementem budowania zdrowych relacji.

Twórcze Dzieciaki - zajęcia we wrześniu
Przedstawiamy grafik "Twórczych Dzieciaków" na wrzesień.
Zapisy ruszają 13 września o godzinie 20:00.

Wykład i warsztat pt. "Wychowanie bez kar i nagród"
Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Wychowanie bez kar i nagród". Zajęcia skierowane są do rodziców, którzy chcą spojrzeć na swoje rodzicielstwo z nowej perspektywy. Pokażemy alternatywne sposoby radzenia sobie w codziennych trudnych sytuacjach bez nagród i kar. Podczas obu spotkań porozmawiamy o tym, czym różni się motywacja zewnętrzna od wewnętrznej i w jaki sposób budować relację opartą na współpracy, zaufaniu, empatii i równej godności. Spojrzymy również na to, co nie służy dziecku, powoduje uczucie bezsilności, narusza jego integralność i poczucie własnej wartości.
Grupa wsparciowo-rozwojowa dla mam małych dzieci
Macierzyństwo to zmiana! – wspieramy się w kobiecym gronie.
Grupa wsparciowo-rozwojowa dla mam małych dzieci /od 1 miesiąca życia do 1 roku życia/
Dzikie życie miasta
Już w najbliższy piątek, podczas ostatniego w tym roku wakacyjnego spotkania z przyrodą, porozmawiamy o tym czym jest dzikość w mieście i dlaczego tak bardzo jej potrzebujemy. Spacerując po niezwykle urokliwym parku Kępa Potocka poszukamy jego najbardziej dzikich fragmentów. Wśród nieskoszonych łąk będziemy podglądać florę i faunę. Poszukamy imponujących drzew i opowiemy o ich roli w ekosystemach miejskich. Bawiąc się w małych odkrywców spróbujemy odnaleźć znajdujące się w parku bagno.
Spotykamy się w parku Kępa Potocka (przy słoniu bielańskim, w północnej części parku) w piątek 30 sierpnia o godzinie 17:30. Wyglądajcie zielonych flag Dzielnicy Bielany.
Do zobaczenia!
Końcówka lata z Bajkodziełem
Już za chwilę ostatni weekend lata - zatem zachęcamy do zajrzenia do nas i wspólnego celebrowania opowieści z różnych krańców świata w wykonaniu "Baśnie Ludów Ziemi". Spotkamy się z wyjątkowym gościem, wędrowniczką i opowiadaczką – Aishi Ma. Baśnie, które opowiada i śpiewa Aishi, to prastare opowieści z wielu krańców świata, to mozaika głosu i dźwięku tradycyjnych instrumentów z odległych krain. A już we wrześniu, również po raz pierwszy u nas Galeony Baśni. Będzie bardzo ekologicznie i twórczo - podczas spotkania dzieci będą miały okazję popracować kreatywnie.

Zapisy