Opowieści zaduszkowe z muzyką na żywo. O początku i końcu, końcu i początku - opowieści i pieśni.
Opowieści zaduszkowe z muzyką na żywo. O początku i końcu, końcu i początku - opowieści i pieśni.

Co jest po śmierci? Czy na śmierć można czekać? Co robi dusza, gdy opuści ciało? Przy dźwiękach harfy opowiem i zaśpiewam historie z różnych krajów i kultur. Historie o końcu, który może być też początkiem.
Opowiada i gra na harfie: Emilia Raiter

Emilia o sobie: Nazywam się Emilia i jestem harfistką. Ale też opowiadaczką, nauczycielką gry na harfie. Często pytano mnie o to, jak to się stało, ze zaczęłam grać na tak rzadko spotykanym, niezwykłym instrumencie - na harfie. Zaczęło się od wielkiej tragedii: W wieku 8 lat dowiedziałam się, że jestem za stara by być wielką skrzypaczką. A potem wstałam, "poprawiłam koronę na głowie" i postanowiłam zostać harfistką.

Było to tak… Pewnego dnia, jako jeszcze całkiem mała dziewczynka, szłam z tatą po mieście. Nagle w przejściu podziemnym zobaczyłam mężczyznę, który grał na harfie. To była taka mała harfa – celtycka.
– Co to? – spytałam, wskazując na instrument.
– To harfa.
– No to ja będę na tym grać. Tak jak ten pan.

Od tej pory nie dałam już rodzinie spokoju, dopóki nie zapisali mnie do szkoły muzycznej. Muszę przyznać, że wiele lat minęło, zanim nauczyłam się podróżować z harfą koncertową. Dziś jeżdżę z nią po całej Polsce, a nawet za jej granice. Tym razem zapraszam do Warszawy. Spotkanie bezpłatne! Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kiedy?
Sobota 26.11.2022 godz.19.00-20.00
Wydarzenie realizowane w ramach "Bajkodzieła - twórczych podróży z baśniami i bajkami".

Projekt finansowany przez m.st. Warszawa
Zapisy