Nieodpłatny warsztat pt. "Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji"
Nieodpłatny warsztat pt. "Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji"

Zapraszamy rodziców na nieodpłatny warsztat pt. "Jak pomagać dziecku radzić sobie z emocjami. Od empatii do samoregulacji".
Małe dzieci potrzebują wiele rodzicielskiego wsparcia, by nauczyć się radzić sobie z przeżywanymi emocjami. Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, w jaki w sposób empatycznie towarzyszyć dziecku i rozmawiać o emocjach, by dziecko doświadczało naszej wspierającej obecności. Porozmawiamy o tym, jak towarzyszyć dzieciom w przeżywanych emocjach, jak je przyjmować i rozmawiać o nich. Zajrzymy także głębiej, by zobaczyć jakie potrzeby mogą kryć się pod emocjami i uczuciami.
Zrozumienie świata wewnętrznych przeżyć dziecka, pozwala rodzicowi lepiej rozumieć własne dziecko i odpowiednio je wspierać. Wyrażanie emocji uczy świadomego wyrażania siebie.

Podczas warsztatu poruszymy zagadnienia:
- Jak zrozumieć emocje dziecka?
- Czy rozmawiać z dzieckiem o trudnych przeżyciach?
- Jak wspierać dzieci w radzeniu sobie z emocjami?
- Czym jest samoregulacja emocji?
- Rodzice jako partnerzy w procesie samoregulacji.

Zapisy przez stronę Zapisy
*Decyduje kolejność zgłoszeń. Ze względu na bezpieczeństwo spotkanie tym razem odbędzie się w formie online.
* Zanim podejmiesz decyzję o udziale, to prosimy byś upewnił/-a się, że masz ten termin wolny. *Warsztat dla rodziców dzieci do 7 roku życia.
* Warsztat dzięki finansowaniu Biura Edukacji m.st. Warszawy jest nieodpłatny dla rodziców.
* Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztat poprowadzi:
Anna Olczyk-Grabowska - trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka FamilyLab Polska, pedagożka, animatorka kultury, społeczniczka, mama dwójki dzieci. Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych i konsultacje indywidualne dla rodziców. Wspiera dzieci i dorosłych w odkrywaniu swojego potencjału, budowaniu relacji opartej na szacunku, zrozumieniu potrzeb i empatii. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, szerzy wartości duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula.
Gorąca zwolenniczka podejścia rodzicielstwa przez zabawę L. Cohena. Ukończyła Arteterapię (terapię przez sztukę), Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Obecnie w trakcie szkoły Psychoterapii Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Kiedy?
30 stycznia/sobota/ godz. 9.00 - 13.00 warsztat

Wykład realizowany w ramach projektu "Przygoda z książką / czytamy i twórczo działamy"
Projekt finansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy
Fot. /Unsplash