Od radości do złości - bogactwo dziecięcych emocji - warsztat dla rodziców, pedagogów, psychologów szkolnych online
Od radości do złości - bogactwo dziecięcych emocji - warsztat dla rodziców, pedagogów, psychologów szkolnych online

Zapraszamy na nieodpłatny warsztat pt. "Od radości do złości – bogactwo dziecięcych emocji. Twórcze inspiracje dla rodziców, nauczycieli i pedagogów szkolnych pracujących z dziećmi dzieci w wieku 3-9 lat".
Oswajanie dzieci ze świtem uczuć i emocji, pozwala im na lepszy kontakt ze sobą, zrozumienie własnych zachowań, potrzeb i odczuć z ciała. Dzieci uczą się rozumieć i akceptować emocje od bliskich sobie osób w codziennym życiu. To od nas uczą się języka dopasowanego do swoich przeżyć i umiejętności wyrażania ich w bezpieczny sposób. Poznanie emocji daje większe pole do zrozumienia i akceptacji tych uczuć w sobie.

Językiem dziecka jest przede wszystkim zabawa, więc by pomóc dziecku zrozumieć swoje emocje warto nie tylko mówić, ale także oswajać je z wewnętrznym światem przez zabawę, tworzenie, opowieści i odpowiednio dobrane książki. Zapraszamy więc rodziców i pedagogów na inspirujący warsztat, pełen praktycznych pomysłów, w jaki sposób twórczo pracować w temacie uczuć i emocji. Podczas warsztatów poznasz kilkanaście działań, które będziesz mógł/a wykorzystać w domu, przedszkolu i szkole. Będą to zabawy twórcze wykorzystujące działania plastyczne, fotografię, ruch, zabawy teatralne i literaturę.


Uczestnicy otrzymają również 3 scenariusze zajęć, które będą mogli wykorzystać w swojej pracy zawodowej, bądź na swój własny użytek.
Program warsztatów został stworzony na bazie naszej wieloletniej pracy warsztatowej z dziećmi wokół tematu uczuć i emocji przy projekcie „Twórczo o uczuciach i emocjach”.

Zapisy przez stronę Zapisy

* Warsztaty są dla osób dorosłych /bez dzieci.
*Nie wymagamy talentu plastycznego, w warsztacie mogą uczestniczyć zainteresowani rodzice i nauczyciele.
*Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ze względu na bezpieczeństwo spotkanie tym razem odbędzie się w formie online, wymagamy by uczestnicy mieli włączony dźwięk i kamerkę podczas warsztatu.
* Zanim podejmiesz decyzję o udziale, to prosimy byś upewnił/-a się, że masz ten termin wolny.
* Warsztat dzięki finansowaniu Biura Edukacji m.st. Warszawy jest nieodpłatny dla nauczyciel, rodziców i pedagogów.
* Decyduje kolejność zgłoszeń.
Liczba miejsc ograniczona.

Warsztat poprowadzi:
Anna Olczyk-Grabowska - trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka FamilyLab Polska, pedagożka, animatorka kultury, społeczniczka, mama dwójki dzieci. Prowadzi warsztaty umiejętności wychowawczych i konsultacje indywidualne dla rodziców. Wspiera dzieci i dorosłych w odkrywaniu swojego potencjału, budowaniu relacji opartej na szacunku, zrozumieniu potrzeb i empatii. Jest certyfikowaną trenerką Familylab Polska, szerzy wartości duńskiego pedagoga i terapeuty rodzinnego Jespera Juula.
Gorąca zwolenniczka podejścia rodzicielstwa przez zabawę L. Cohena. Ukończyła Arteterapię (terapię przez sztukę), Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.
Obecnie w trakcie szkoły Psychoterapii Gestalt w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Kiedy?
6 marca /sobota/ godz. 10.00 - 14.00

Wykład realizowany w ramach projektu "Przygoda z książką / czytamy i twórczo działamy"
Projekt finansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawy