Seminarium "Agresja – niebezpieczne tabu"
Seminarium "Agresja – niebezpieczne tabu"

Serdecznie zapraszamy rodziców na czwartkowe seminarium, które poprowadzi trenerka Familylab Polska - Katarzyna Gałązka. Seminarium "Agresja – niebezpieczne tabu" jest poświęcone pogłębieniu rozumienia agresji, rozpoznawania jej znaczenia w naszym życiu. Jesper Juul, duński pedagog i terapeuta nie przypadkowo zatytułował tak swoją książkę „Agresja – nowe tabu”. Stało się tak, ponieważ jako gatunek, zaczęliśmy unikać wszelkich jej przejawów, a także utożsamiać agresję z przemocą.
Niestety wylaliśmy dziecko z kąpielą, poniważ odcinając się od agresji pozbawiamy się siły koniecznej do życia.

Zagadnienia poruszone podczas seminarium:
- Jak konstruktywnie korzystać z zasobu jakim jest agresja?
- Jak wyrażać ją tak, by nie zostawiać po sobie zgliszczy?
- Co robić, kiedy nasze dziecko kopie, krzyczy i gryzie?
- Jak wykorzystać w naszym życiu konflikty?

Zapraszam na seminarium o agresji, spotkanie ma charakter wykładowy.

Prowadzenie:
Katarzyna Gałązka - jestem mamą trójki dzieci, fotografką i certyfikowaną trenerką Family Lab, organizacji założonej przez Jespera Juula. Ukończyłam "Szkołę prowadzenia grup wsparcia" w Fundacji Sto Pociech i prowadzę grupy wsparcia: miejsca nabierania rodzicielskiej mocy. Rozumiem potrzebę rodziców by poznawać "metody", by było im w rodzicielstwie łatwiej, ale wierzę też, że tam gdzie mowa o relacji, o spotkaniu człowiek - człowiek, metody nie istnieją. Istnieje rozwój i coraz większa świadomość, które pomagają nam kochać siebie i naszych bliskich tak, by to jak najmocniej odczuwali i dzięki temu wzrastali. Szczególnie interesującym mnie zagadnieniem jest edukacja seksualna i w ogóle seksualność człowieka i w tych dziedzinach ciągle się dokształcam, min. w Fundacji SPUNK, czy u Agnieszki Stein.
Bliskie mi tematy to: wysoka wrażliwość, uważność w rodzicielstwie, praca z dziećmi ze szczególnymi potrzebami. Prowadzę bloga wrownowadze.blogspot.com

Kiedy?
10 czerwca /czwartek/
godz. 18.00 – 20.00 /2 godziny online
* Decyduje kolejność zgłoszeń.

Gdzie?
* Ze względu na bezpieczeństwo spotkanie odbędzie się w formie online, wymagamy by uczestnicy mieli włączony dźwięk i kamerkę podczas warsztatu.
* Zanim podejmiesz decyzję o udziale, upewnij się, że masz ten termin wolny.
* Spotkanie jest nieodpłatne dzięki Dzielnicy Bielany.

Zapisy

Więcej informacji na: www.pracowniarodziny.pl

Program finansowany przez: Dzielnicę Bielany m.st. Warszawa
Realizacja: Fundacja Przystanek Twórczość