Land Art czyli Sztuka Ziemi – warsztaty plenerowe
Land Art czyli Sztuka Ziemi – warsztaty plenerowe

Podczas spotkania zanurzymy się w pejzaż, wyostrzymy zmysły i przystąpimy do twórczych działań. Naszym tworzywem będą naturalne materiały: glina, patyki, kamienie, płatki kwiatów oraz wszystko to, co znajdziemy wokół siebie. Spróbujemy poznać język przestrzeni i posłużymy się nim w tworzeniu własnych rzeźb, instalacji, czy innych form. Będziemy kierować się tym, co podpowiada nam wyobraźnia i podmuchy wiatru. Być może odnajdziemy początek opowieści, który już gdzieś kryje się w trawie lub wśród gałęzi drzew. Warsztaty inspirowane sztuką ziemi (land artem).

Spotkanie kierowane jest do dzieci w wieku 5-9 lat (z jednym opiekunem). Prosimy o przybycie wyłącznie z zapisanym dzieckiem.

Prowadzenie:
Małgorzata Dąbrowska-Mazurek - Absolwentka ASP w Krakowie (kierunek:scenografia) i studentka V roku MISH na UW (kierunek wiodący:psychologia) oraz Instytutu Psychologii Procesu w Warszawie. Prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, w których dzieła sztuki stanowią punkt wyjścia do plastycznych poszukiwań uczestników. Fascynuje ją podążanie za procesem twórczym dziecka, który wspiera w trakcie zajęć (bardziej niż uzyskanie konkretnego efektu). Prywatnie żona oraz mama siedmiolatka i czterolatki. W wolnych chwilach oddaje się ceramicznej pasji.

Kiedy?
07.07 /środa/ g.17:30 - 19:00

Miejsce:
Skwer im. Jerzego Jarnuszkiewicza (w pobliżu fontanny)
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator: Urząd Dzielnicy Bielany
Realizacja: Fundacja Przystanek Twórczość


Zgłoszenia i zapisy przez stronę:
Zapisy