Wykład i warsztat pt. "Kreatywny rodzic. Kreatywne dziecko"
Wykład i warsztat pt. "Kreatywny rodzic. Kreatywne dziecko"

Serdecznie zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Kreatywny rodzic. Kreatywne dziecko". Podczas wykładu i warsztatu skupimy się szczególnie na prawej półkuli, która przypomina kolorową dziką łąkę. Będzie więc o fantazjowaniu, zmysłach, intuicji, wyobraźni, błędach, spontanicznej zabawie, pasji i pomysłowości. Opowiemy o tym, jak dzięki swojej wrodzonej kreatywności dzieci pokonują trudności, ćwiczą wytrwałość i elastyczność myślenia, budują poczucie sprawczości, jednocześnie wzbogacając przy tym swoje życie wewnętrzne, poczucie własnej wartości i wrażliwość. Twórcze wyrażanie siebie, zabawa, czerpanie radości z samego aktu tworzenia, to sposób w jaki dzieci działają, komunikują się i przetwarzają swoje doświadczenia. Warto więc wspierać tę wrodzoną postawę i kreatywny sposób myślenia już od najmłodszych lat.

Wykład i warsztat poprowadzi założycielka Fundacji Przystanek Twórczość - Ania Olczyk-Grabowska.

Jeśli zastanawiasz się:
- Jak odkrywać świat wraz z dzieckiem?
- Jak dostrzegać pasje dziecka i podążać za jego żywiołem?
- Jak czerpać inspirację do działania z otaczającej rzeczywistości?
- Jak dać się ponieść dziecięcej kreatywności i wyobraźni?
- Jak elementy i działania wspierają kreatywność dzieci i rodziców?

Podczas wykładu i warsztatu skupimy się na tym, w jaki sposób rozwijać myślenie kreatywne u siebie i dziecka.
*Chcielibyśmy, aby to spotkanie było dla rodziców studnią inspiracji, przestrzenią do wymiany pomysłów i miejscem kreatywnego wyrażania.
* Nie wymagamy zdolności plastycznych czy talentu artystycznego. Każdy rodzic jest mile widziany.
* Warsztat jest kolejną częścią dla osób, które uczestniczyły już wcześniej w warsztacie pt. "Jak wspierać potencjał twórczy dzieci?".
Jednocześnie mogą zapisywać się także osoby, które wcześniej nie uczestniczyły w warsztacie.
*Warsztat jest dla osób dorosłych /bez dzieci/ i składa się z 2 części /wykładu i warsztatu/.
* Warsztat jest nieodpłatny dzięki dofinansowaniu Biura Edukacji. Koszt na uczestnika, który w tym przypadku pokrywa dofinansowanie wynosi 100 zł.


! Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapis Państwa jest jednocześnie zobowiązaniem do wzięcia udziału.

ZAPISY - 1 MARCA /PIĄTEK/ godz. 20.00

*W przypadku nie zebrania się grupy 15 osób, warsztat odbędzie się w późniejszym terminie.

O prowadzącej:
Anna Olczyk-Grabowska -animatorka kultury, trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana trenerka Familylab, pedagożka, społeczniczka i mama dwójki dzieci. Zajmuję się rozwijaniem potencjału twórczego dzieci, rodziców i nauczycieli od ponad 13 lat. Fascynuje mnie praca z człowiekiem, zarówno z tym „małym”, jak i „dorosłym”. Moje zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół pedagogiki, psychologii i sztuki. Te trzy dziedziny stały się najważniejsze w moim życiu i pracy zawodowej z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Jestem certyfikowaną trenerką Familylab Polska, ukończyłam Arteterapię (terapię przez sztukę) i Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA. Skończyłam studia podyplomowe z Animacji Kultury na Uniwersytecie Warszawskim, studia magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku – kierunek Pedagogika Kulturoznawcza. Od 2008 roku prowadzę Fundację Przystanek Twórczość, która działa na rzecz wspierania rozwoju twórczego, umiejętności wychowawczych i innowacyjnej edukacji. Realizuję liczne projekty edukacyjne, artystyczne i profilaktyczne na rzecz dzieci i rodzin. Jestem gorąca zwolenniczką rodzicielstwa przez zabawę L.J. Cohena. Siłę czerpię z relacji z ludźmi, a ukojenie odnajduję na leśnych ścieżkach.

Termin: 21 marca /czwartek/ godz. 18.00 - 20.00 WYKŁAD
23 marca /sobota/ godz. 10.00 - 14.15 WARSZTAT

Gdzie?
Biblioteka Publiczna im. S. Staszica, ul. Romaszewskiego 19