Grupa empatii i wsparcia - online
Grupa empatii i wsparcia - online

Grupa empatii i wsparcia online dla mam małych dzieci (od 1 miesiąca życia do 12 miesiąca życia) pt. "Macierzyństwo to zmiana - wspieramy się w kobiecym gronie". Jeśli niedawno zostałaś mamą, zapewne doświadczasz wielu zmian w swoim życiu. Prawdopodobnie na wiele z nich przygotowywałaś się od jakiegoś czasu, ale niektóre są kompletnym zaskoczeniem. Mimo wielkiego szczęścia, euforii i miłości, możesz przeżywać także niepokój, lęk, zmęczenie i wyczerpanie. Opieka nad dzieckiem, pełna dyspozycyjność, wstawanie w nocy i wiele innych czynności związanych z macierzyństwem, budują waszą więź, a jednocześnie wymagają ogromnego wysiłku, energii i zaangażowania. Mamy w pierwszym roku macierzyństwa mówią często o poczuciu osamotnienia. Być może i Ty masz czasem dość i czujesz się sama ze swoimi wątpliwościami i emocjami. Jeśli chciałabyś porozmawiać z kobietami, które są w tym samym momencie i podobnie jak Ty zostały mamami, to serdecznie zapraszamy Cię na grupę wsparciowo-rozwojową dla mam małych dzieci /od 1 m. życia do 12 miesiąca życia/.

Spotkajmy się online i wspierajmy w rodzicielskim gronie.
Podczas spotkań będziemy wymieniały się doświadczeniami, wspierały, rozmawiały, przyglądały się zmianie i nowej sytuacji macierzyństwa. Będziemy rozmawiały o tym co dla nas łatwe i trudne.
Grupa empatii i wsparcia polega na wzajemnym słuchaniu, wymianie, dzieleniu się własnym doświadczeniem i rozmowach. Podczas spotkań nie przekazujemy wiedzy szkoleniowej o rodzicielstwie, więc jest to inna forma niż wykład, bądź warsztat.

Grupę prowadzi:
Anna Olczyk Grabowska & Anna Tomaszewska-Cichowlas
Anna Olczyk-Grabowska - trenerka Family-lab Polska, trenerka umiejętności psychospołecznych, animatorka kultury, mama dwójki dzieci. Od kilku lat wspiera rodziców z warszawskich Bielan, prowadząc warsztaty kompetencji rodzicielskich, grupy rozwojowe, konsultacje psychologiczne, warsztaty twórcze. Ukończyła I i II stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Anna Tomaszewska – Cichowlas - trenerka komunikacji opartej na empatii, mediatorka pracująca w oparciu o metodę Porozumienia Bez Przemocy (NVC) i Systemu Wewnętrznej Rodziny (Internal Family System), architektka. Prowadzi warsztaty z rodzicami, nauczycielami i dziećmi oraz sesje indywidualne z osobami potrzebującymi wsparcia. Jest żoną i mamą dwóch córek, które bezustannie są dla niej źródłem inspiracji.

Godziny spotkań:
wtorki, godz. 10.00-12.00
Terminy spotkań /środa/:
17.11 /24.11 /1.12/
4.12 /8.12 /11.12

*Liczba miejsc ograniczona: max. 8 osób
Zgłoszenia przyjmujemy pod mailem:
kontakt@tworczosc.org.pl
W zgłoszeniu prosimy o zamieszczenie: imię i nazwisko, wiek dziecka, kilka słów o sobie /3-4 zdania/ oraz motywacji do wzięcia udziału w grupie.
* Zgłoszenia zbieramy do 6 listopada
* Spotkania są nieodpłatne.